Zábava

TIP NA MÁJOVÝ VÝLET: Plzeňské dvorky odhalí 20. května tajemná i známá místa západočeské metropole

EVENT BY

V sobotu 20. května 2017 se veřejnosti podruhé otevřou dvorky v srdci města Plzeň. Po úspěchu loňského prvního ročníku zve Nadace 700 let města Plzně opět do více či méně známých zákoutí západočeské metropole. Koncept akce zůstane zachován. Lidé se budou moci zcela zdarma podívat do míst, která znají, i do těch, kam se běžně nepodívají, a to zcela zdarma.
Na některých dvorcích bude připraven doprovodný program, několikrát denně se uskuteční komentované prohlídky, jejichž počet je pro letošní rok navýšen, a připravena je také zábavná městská hra „Zažijte dvorky“.
Na celé akci opět spolupracovala řada nadšených dobrovolníků, kteří odvedli kus poctivé práce. Více než půl roku trvala příprava. Od plánů, které dvorky zařadit, po oslovení majitelů, nafotografování a doplnění programem. První fáze příprav probíhala ve spolupráci s Ing. arch. Annou Hostičkovou, Mgr. Davidem Růžičkou a Ing. Čekanovou, a to především po odborné a organizační stránce. S dalšími nápady se pak zapojili také majitelé dvorků, z nichž mnozí sami připravují svůj „dvorkový“ program. Od 10 do 18 hodin ožijí dvorky domů Bezručova 9 a 25, Dominikánská 5, Františkánská 9 a 11, Kopeckého sady 10, náměstí Republiky 13, 20, 23, 24 a 35, Pražská 5 a 13, Sedláčkova 38 a 15, Veleslavínova 27 a 6, sady Pětatřicátníků 12. Komentované prohlídky vycházejí v 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:30, 13:00, 13:30, 15:00, 15:30, 16:00 a 16:30 z výchozího bodu náměstí Republiky 35 – před budovou. Prohlídku je nutné si rezervovat předem zakoupením vstupenky v ceně 80 Kč. Vstupenky jsou v prodeji v Muzeu strašidel v suterénu hotelu Central na náměstí Republiky denně od 10:00 do 18:00.

Netradiční zážitek z poznávání dvorků opět nabídne městská hra – stopovačka Zažijte dvorky. Ta začíná tím, že si účastníci vyzvednou hrací kartu, s níž obejdou jednotlivé dvorky. Na nich je čekají rozmanité šifry, úlohy a aktivity. Hra nemá určený čas startu, hrací kartu si lidé mohou vyzvednout na dvorku Sedláčkova 38 v podstatě kdykoli, jen je třeba počítat s tím, že celá stopovačka trvá zhruba dvě hodiny. Cíl bude v Sedláčkově 15, kde čeká na úspěšné řešitele drobný dárek. Dvorky, kde budou ukryty úkoly, jsou v programu označeny písmenem S. Ve spolupráci s Nadací 700 let města Plzně ji připravují organizátoři, kteří v Plzni již několik let pořádají podzimní šifrovací hru PLŠI. Vstupy do jednotlivých dvorků budou moci návštěvníci identifikovat pomocí speciálního označení, které na míru akci vyrobila firma Saferoad Czech Republic s.r.o.

Programy na dvorcích:

Sedláčkova 38 (S)/FF ZČU v Plzni – k dispozici příležitostné razítko

Start stopovačky „Zažijte dvorky“ – výdej hracích karet

Nejsou tradiční prohlídky nic pro vás? Přijďte si zahrát naši městskou hru. Zažijte

dvorky jinak.

O co jde?

Zažijte dvorky 2 je městská hra, která se bude konat v průběhu festivalu Plzeňské dvorky 2017. Hra začíná tím, že si účastníci vyzvednou hrací kartu, se kterou poté obcházejí jednotlivé dvorky, na kterých je čekají rozmanité šifry, hádanky či úkoly.

Kdy to začíná?

Hra nemá určený čas startu, hrací kartu si můžete vyzvednout v podstatě kdykoli v průběhu festivalu, počítejte však s tím, že hra vám může zabrat dvě hodiny, takže nemá cenu začít deset minut před uzavřením dvorků.

Co k tomu potřebuji?

Není potřeba mít žádné předchozí zkušenosti s podobnými hrami, hra je koncipována tak, aby ji mohl dokončit každý. Jediná pomůcka, která se vám bude hodit je něco na psaní.

Byl jsem na hře vloni. Bude to letos jiné?

Koncept celé hry bude podobný, ale hádanky a úkoly budou samozřejmě jiné.Chceme také hráčům oproti loňsku nabídnout více nápověd, aby hru mohl úspěšně dokončit opravdu každý.

Kdo hru připravuje?

Ve spolupráci s Nadací 700 let města Plzně připravují hru organizátoři, kteří v Plzni již několik let pořádají šifrovací hru PLŠI

Galerie

Mapa