Ton a jeho křeslo Alba získalo titul German Design Award 2018 Winner

Redakce LUXUS.cz
05. Prosinec 2017
Celočalouněná kolekce Alba designéra Alexandera Guflera obdržela ocenění v první mezinárodní soutěži. Křeslo, které TON poprvé představil letos v dubnu na veletrhu Salone del Mobile, uspělo v soutěži German Design Award 2018, kde mu odborná porota udělila titul Winner.

Jan Juza, marketingový ředitel značky TON uvedl:„Máme velkou radost, že kromě zákazníků zaujala Alba také odborníky. Cenu totiž udělují pouze projektům, které jsou pro německý a mezinárodní designový trh průlomové."

Tvary křesla Alba kombinují nadčasovost a zároveň řadu svěžích detailů. Pojícím prvkem kolekce je tvar sedáku a nožní konstrukce z masivního dřeva, na niž navazuje vzadu prodloužená opěrka. Kromě designu Alba boduje také komfortem. Při čalounění se totiž používají taštičkové pružiny a PUR pěna - technologie využívaná u ortopedických matrací.

Alba je odkazem na italské město v oblasti Piemont, které je známé produkcí lanýžů. Kromě křesla kolekce obsahuje také židli a lounge křeslo. Kolekce se vyvíjela se celkem dva roky.

„Po prvních návrzích se na kolekci nepracovalo u počítače, ale na dílně – testováním prototypů, kterých bylo hodně a výběrem nejlepších variant. Byla to symbióza, která obohatila obě strany – designéra i technology,“ říká jeho autor, Alexander Gufler.