TONAK: Prvorepubliková kolekce ve spolupráci s Bárou Nesvadbovou

Hana Benešová
07. Listopad 2018

Ke stému výročí naší krásné republiky si tradiční česká firma Tonak připravila v pořadí již druhou spolupráci s oblíbenou spisovatelkou a módní ikonou Bárou Nesvadbovou. Limitovaná edice pokrývek je inspirována osobnostmi, které se nezapomenutelně zapsaly do naší historie.

A co Báru inspirovalo k další spolupráci a této krásné Prvorepublikové kolekci?

“Ve všeobecném negování naší republiky její minulosti a dnešních poměrů, jsem moc chtěla vyzdvihnout jedinečnost lidí, kteří dodnes svým umem nepřestávají těšit, jedinečnost TONAKU, jako firmy, přežívající generace a pro mne jedinečnost země, které říkám domov. Mnozí mohou polemizovat u které osmičky jsme měli být víc hrdí, chovat se jinak, mohou mít pravdu, jsem však v soudech pokornější a naši zem čistě a zcela realisticky miluji. Nevyměnila bych ji. A tak dostala na oslavu sta let od TONAKU a ode mne kloboučky :-)”

Pro limitovanou kolekci si Bára vybrala tyto osobnosti a k nim dotvořila pokrývky hlavy:

Šitá golfka TOYEN je příjemně červená, vlněná a posazená na bok jako baret. Černý klobouk MILENA (BRIM HAT) má kulatou hlavu a střední okraj. Luxusním modelem je černý baret ADINA, který má síťku přes obličej a sametovou květinu.  Model Voskovec a Werich je pánský černý klobouk (typu Fedora) s podšívkou a zdobený řemínkem.

Všechny klobouky jsou vybaveny černobílou podšívkou s textem a strečovým potním páskem lemovaným červenou paspulí s asymetricky umístěným věnováním republice: "Polibek pro stoletou, svobodnou a stále krásnou."

Všechny pokrývky hlavy z Prvorepublikové kolekce jsou krásné nejen na povrchu, ale i vnitřním zdobením. Zde je vždy vyobrazena daná osobnost a stejně tak nesmí chybět i česká vlajka. Dominantní barvou je Bářina oblíbená černá a rozjasňujícím prvkem je krásná červená. Kolekce obsahuje jak prudce elegantní a rafinované tvary, tak i jednoduché minimalistické či zcela ležérní. Poprvé je také obsažen klobouk pánský s odkazem na tradiční černou fedoru.