TOP 5 nejslavnějších dortů světa

Redakce
11. Září 2019

Ochutnání lokálního jídla je neodmyslitelnou součástí cesty do cizích zemí. A kdo by nechtěl spojit cestování s mlsáním? S cestovkou Radynacestu tak můžete ochutnat nejslavnější dorty světa přímo v koutech světa, odkud pocházejí. To bude ale sladký zážitek. 

Schwarzaldský dort

 

Tohle spojení čokolády, třešní a šlehačky nemá nic společného s oblastí Schwarzwaldu na jihu Německa. S touto oblastí se pojí třešňová pálenka Kirschwaser. Dort ale pochází z Porýní. Na začátku 20. Století tam vznikl pod rukama cukráře Josefa Kellera. 

Ochutnejte Německo s Radynacestu 

Francouzská L’Opéra

Tenhle elegantní vrstvený dort pochází jak jinak než z Francie. Název mu propůjčil slavný operní dům Opéra Garnier. V každém soustu se snoubí chuť kávy, lehkého mandlového piškotu a čokoládové polevy. No a nebude chutnat nejlíp na břehu Seiny? 

Populární Cheesecake

Kdo by řekl, že kořeny Cheesecaku sahají až do dávného Řecka? Z Evropy se pomocí přistěhovalců dostal tento recept až do Spojených států amerických. Tam se dal dohormady s krémovým sýrem Philadelpia. Základ v podobě rozdrcených sušenek a lehký krém, tak známe Cheesecake už dodnes.

Ochutnat ho můžete přímo v New Yorku 

Dobošův dort

Tento původně tajný recept pochází z cukrářské díly pana Jószefa Dobose, který jej po v roce 1906 po odchodu do důchodu věnoval sdružení budapešťských cukrářů. Díky svým tenkým plátům piškotového těsta, lahodným krémem a přelivem z karamelu to bude kromě maďarského guláše to pravé, co byste měli v Budapešti ochutnat.

Princeznin dort

Neboli Princesstårta pochází ze Švédska. Jméno dostal díky tomu, že si ho oblíbily dcery švédského prince Karla. Piškotové těsto prokládá vanilkový krém a malinový džem. To celé je schované pod zeleným marcipánovým potahem růžičkami. Tak vyražte ochutnávat do Švédska.

 

Podívejte se i na další zajímavé tipy na cesty na online magazín Inspirace na cestu nebo na kompletní nabídku zájezdů na www.radynacestu.cz.