TRIBUTO COLECTION – NOVÁ EDICE PRESTIŽNÍCH RUMŮ HAVANA CLUB

Hana Benešová
12. Leden 2018
Po úspěchu z roku 2016 představuje Havana Club limitovanou edici Havana Club Tributo 2017 v omezeném počtu 2500 lahví. Tento nový, prestižní rum je namíchán z těch nejvybranějších a nejjemnějších rumů z archivních rezerv Havana Club. Každá láhev je očíslována a označena podpisem Asbela Moralese, jenž je nyní plní funkci Havana Club Maestro del Ron Cubano.

Edice Havana Club Tributo 2017 je namíchána z nové směsi ručně vybraných základových rumů a několik desetiletí staré „aguardiente“, neboli alkoholové báze, jejíž chuť zrála v sudech po více než 80 roků. Z tohoto několikaletého zrání vzešel výjimečný rum s výrazným suchým tónem a poutavou škálou chutí, která vyzdvihuje a vzdává poctu té nejvybranější kubánské cukrové třtině. Jeho příchuť čokolády, tabáku a kávy je jedinečná.

Edice 2017 byla představena na slavnostech Cuban Habanos Festivalu. Do celosvětové produkce poputuje pouhých 2500 lahví. Tato směs výjimečných rumových rezerv Havana Club ctí vášeň a zkušenost znalců Maestros del Ron Cubano. Jejich zásluhy byly nedávno vyhlášeny kulturním dědictvím kubánského národa.

Podoba láhve naláká znalce rumu i milovníky tvrdého alkoholu svými luxusními, zeleno-zlatými barevnými tóny, které evokují třtinová pole, na nichž dlouhé generace pěstují to nejdůležitější pro výrobu autentického kubánského rumu. Havana Club Tributo Colection je v prodeji od března 2017 za doporučenou maloobchodní cenu 8.599Kč za 70cl láhev.