Trussardi, italská elegance s moderním nádechem

Hana Benešová
01. Leden 2017
Značka Trussardi byla založena v roce 1911 v italském městě Bergamo. Nyní je značkou uznávanou a oblíbenou po celém světě, a to díky novým způsobům výroby a inovativním materiálů. Trussardi je značkou komfortu, pohodlí a spontánnosti.

Otcem značky je Dante Trussardi, po jehož smrti podnik převzal jeho synovec Nicola. Oba dva vložili veškeré své síly do firmy, která začala vyrábět kožené výrobky. První kolekci kabelek představila společnost poprvé v roce 1973. Značka dnes vyrábí oblečení, bytový design i parfémy.

Kolekce oblečení Trussardi je určena náročným zákazníkům. Kolekce zahrnuje kousky ready-to-wear, tašky, doplňky, obuv, drobnou koženou galanterii a širokou škálu licencovaných produktů. Produkty jsou vyrobeny v Itálii. Značka dbá na to, aby byly kvalitní a měly osobitý styl. Velkou část času věnují v Trussardi volbě materiálů a kůže. Kolekce Trussardi se vyznačují vynikajícím know.-how, které je výsledkem více než stoleté zkušenosti.

Značka Trussardi Jeans zahrnuje neformální oblečení. Jeho kolekce jsou plny kvalitních látek, výrazných siluet a barev. To vše se zřetelem na streetwearový styl. Klasická značka chtěla uspokojit i zájmy mladších zákazníků, což se jí povedlo. Loňského roku Trussardi Jeans rozšířila svou nabídku o obuv, tašky a textilní doplňky.

U příležitosti Milan Furniture Fair 2011 Trussardi zahájila spolupráci s designérem Michaelem Youngem, z níž vzešel projekt MY Design. Je inspirován nábytkem 80. a 90. let. Historie značky se stala zdrojem inspirace pro 100 Collection - Trussardi MY Design.

100 Collection kombinuje charakteristické hodnoty módního domu a jeho vynikající italskou kvalitu, se schopností vyvinout nové materiály a nové technologie, které jsou typické pro Asii a které poskytují nový pohled v dialogu mezi východem a západem.