Výstava

Týden datové bezpečnosti

EVENT BY

Máte zalepenou webkameru, používáte hesla o 20 znacích a internetem se brouzdáte pod rouškou anonymity? Nebo je tohle všechno podle vás paranoia, kterou trpí ti, kteří na internetu nakupují drogy a sledují dětskou pornografii a vy, jelikož nic špatného neděláte, se o tohle nemusíte vůbec starat?

Přijďte diskutovat o datové bezpečnosti s českými i zahraničními odborníky, kteří srozumitelnou formou v rámci komentovaných prohlídek výstavou, panelových diskuzí a workshopů představí, co může ohrožovat naše data a proč a jak se proti těmto hrozbám bránit.

Týden datové bezpečnosti se koná v rámci doprovodného programu k výstavě Big Bang Data.
PROGRAM:

15. 5. 2017, 18:00
Komentovaná prohlídka výstavy Big Bang Data s internetovým publicistou a odborníkem na sociální sítě Danem Dočekalem a Michalem Kučerákem z Centra DOX

Akce se koná v češtině.
Vstup je zdarma. Registrace nutná na rezervace@dox.cz.

17. 5. 2017, 19:00
UKAŽ SVÁ DATA!
Co svými daty odkrýváme - a mělo by nám to vadit?
panelová diskuze

Co jsou to data, jakou roli hrají ve společnosti, jak se vyvíjí jejich produkce, sběr, analýza a využití, rozdíl mezi daty a metadaty, co můžou data říct o vztazích mezi lidmi /institucemi apod. Panelová diskuze za účasti Vesselina Popova (Business Development Director, University of Cambridge Psychometrics Centre) a českého sociologa. Moderátorem je Petr Koubský (publicista, analytik informačních a komunikačních médií a pedagog).

Akce se koná v angličtině a je simultánně tlumočena do češtiny.
Vstup je zdarma. Registrace nutná na rezervace@dox.cz.

18. 5., 19:00
DATA V BEZPEČÍ
Jak ochránit svá data
panelová diskuze

Jak je možné data, která produkujeme, využít a zneužít, děje se to? A jak tomu můžeme zabránit, nebo to alespoň regulovat? Jak se můžeme chránit jako jednotlivci, kdo nám s tím může pomoci? Co pro to dělá stát, komerční subjekty nebo neziskové organizace?

Panelová diskuze s Oktavií Jonsdottir (bezpečnostní expertka a nezávislá konzultantka v oblasti datové bezpečnosti pro organizace i jednotlivce, Islandská pirátská strana), Tactical Tech (berlínský kolektiv, který dělá osvětu v oblasti datové bezpečnosti), Miroslavem Umlaufem (odborník na data v současné době působící jako Director Business Intelligence ve firmě AVAST) a Vladimírem Rohlem (odborník na datovou bezpečnost a ICT, bývalý ředitel Národního centra kybernetické bezpečnosti, v současné době působí v Národní agentuře pro komunikační a informační technologie). Moderátorem je Filip Rožánek (mediální analytik, konzultant sociálních sítí, specialista na digitální média a šéfredaktor Marketing & Media).

Akce se koná v angličtině a je simultánně tlumočena do češtiny.
Vstup je zdarma. Registrace nutná na rezervace @dox.cz.

20. 5., 14:00 – 17:00
DATA PRO CELOU RODINU
Datová bezpečnost srozumitelně a prakticky.

Tvůrčí workshopy (nejen) pro rodiny s dětmi
Co ví děti o datové bezpečnosti? A co ví ostatní o vašich dětech díky datům, které ony samy nebo vy vypouštíte do světa? Jak se v rámci rodiny o datové bezpečnosti bavit a proč je to zapotřebí?

Navštivte workshopy s lektory Centra DOX a členy kolektivu Tactical Tech, kteří poradí příchozím, jak ochránit svá data. Součástí programu jsou tištěné materiály, které mají za cíl šířit osvětu na téma datové bezpečnosti.

Akce probíhá v češtině i angličtině.
Vstup je zdarma. Registrace nutná na rodiny@ dox.cz.

Galerie

Medailonek společnosti

DOX CENTRUM SOUČASNÉHO UMĚNÍ - CONTEMPORARY ART
295568111
info@dox.cz
Poupětova 1, Praha

Firemní články

Na střeše DOXu vyrostla jedinečná vzducholoď Gulliver

6.12.2016

Unikátní architektonická intervence inspirovaná elegantním tvarem vzducholodí z počátku dvacátého století vyrostla na střeše Centra současného umění DOX. 42 metrů dlouhá ocelovo-dřevěná konstrukce vzducholodi bude sloužit jako prostor pro setkávání současného umění s literaturou.

TOMKI NĚMEC Cabo da Roca, 14. prosince 1990. Na portugalském pobřeží Atlantiku poblíž nejzápadnějšího výběžku evropského kontinentu. © Tomki Němec

Václav Havel očima svých osobních fotografů na výstavě v DOXu

20.10.2016

Rozsáhlá výstava HAVEL v Centru současného umění DOX u příležitosti nedožitých 80. narozenin Václava Havla představí fotografické dílo dvou předních českých fotografů Tomkiho Němce a Bohdana Holomíčka, kteří řadu let zaznamenávali zásadní historické okamžiky i obyčejné chvíle v životě dramatika, politika, prezidenta a občana Václava Havla.

Official Press Release

MAREK SCHOVÁNEK: PHARMATOPIA 7. 2. - 7. 4. 2014

1.4.2014

Instalaci Pharmatopia tvoří ručně vytvářené skulptury – lesklé barevné pilulky, jejichž různé tvary, velikosti a výrazné barvy jim dodávají téměř „komerční“ přitažlivost a vyvolávají v člověku touhu je získat.
 

Official Press Release

VÝSTAVA KDE DOMOV MŮJ? V PRAŽSKÉM CENTRU SOUČASNÉHO UMĚNÍ DOX, DO 13.1. 2014

1.12.2013

Výstava Kde domov můj?, která je součástí širšího stejnojmenného projektu, vznikla na základě otevřené výzvy, které se zúčastnilo přes 400 autorů.

Official Press Release

DOX SLAVÍ 5. NAROZENINY, 28. ZÁŘÍ 2013

21.9.2013

Pražské centrum současného umění, architektury a designu DOX se během krátkých pěti let stalo doslova fenoménem. Za tu dobu představil kolem stovky výstavních projektů a mnoho doprovodných a vzdělávacích programů.

Official Press Release

DOX PŘEDSTAVUJE DÍLO JONASE MEKASE, LEGENDY FILMOVÉ AVANTGARDY

20.1.2013

Jonas Mekas: ...Pokračuji v cestě... Záblesky minulosti kolem...
24. 1. - 22. 4. 2013