U příležitosti 10. výročí představuje By Kilian novou kolekci FROM DUSK TILL DAWN

Hana Benešová
10. Říjen 2017

Přijměte pozvání do nové zlaté éry! Kilian Hennessy slaví desáté výročí od založení značky BY KILIAN uvedením dvou extravagantních vůní inspirovaných elegancí a luxusem vídeňské secesní éry a jejím nejkontroverznějším umělcem, Gustavem Klimtem.

Klimtův dekadentní vizuální styl a obratná práce se zlatem stály u zrodu nové kolekce „From Dusk Till Dawn“. Ve své době kontroverzní umělec, jehož dílo bylo zpočátku označováno za pornografické, posouval za pomoci krásy hranice tehdejších představ o tom, co bylo přijatelné. Podařilo se mu vytvořit odvážný a jedinečný vesmír, který má hodně společného s Kilianovým fascinujícím světem vůní.

„Nebaví mě provokovat jen pro to, abych provokoval. Potřebuji k tomu umělecké zdůvodnění,“ říká Kilian. „V této kolekci jsem si chtěl pohrát s kontrasty mezi světlem a tmou a ukázat, že každý v sobě máme něco dobrého i zlého. Tuto dualitu jsem chtěl vyjádřit prostřednictvím parfému.“

Extravagantní květinová vůně WOMAN IN GOLD je inspirovaná světoznámým Klimtovým portrétem vídeňské patronky umění Adele Bloch-Bauer z roku 1907. Úvodu dominuje vůně toho nejkvalitnějšího bergamotového oleje, která postupně přechází do smyslného srdce plného růžových okvětních plátků. Krásu krémové vanilky v základu umocňuje Akigalawood, exkluzivní molekula pačuli s dřevitě kořeněnou vůní.

Tajemný, odvážný a nekonečně svůdný parfém Gold Knight je inspirovaný Klimtovým monumentálním dílem Beethovenův vlys z roku 1902, který patří mezi nejvýznamnější díla vídeňské secese. Gold Knight je postaven na hře kontrastů a mísí v sobě návykovou smyslnost temného pačuli s jiskřivostí bergamotu a anýzu a zlatavou hřejivostí vanilky a medu. Je jako žhavé tekuté zlato, které se rozlévá po chladné rytířské zbroji.

Parfémy jsou k dostání exkluzivně v Ingredients a na www.ingredients-store.cz