BENEFIČNÍ SBÍRKA AKCE CIHLA OPĚT ROZJÍŽDÍ PRODEJ CIHEL NA PŘÍKOPECH

Konání akce
02. 08. 2021 15:00 - 02. 08. 2021 23:59
Místo konání
Na Příkopě a Havířská
Cena vstupenek
0 Kč,
Dress Code
Není

V pondělí 2. srpna od 15.00 proběhne na rohu ulic Na Příkopě a Havířská slavnostní zahájení 22. ročníku sbírky AKCE CIHLA na podporu důstojného bydlení a života lidí s mentálním postižením. Letos přijde sbírku zahájit skvělý zpěvák a herec David Kraus, který bude pomáhat se stavbou stánku, ve stánku bude cihly prodávat a podpoří tak start letošního ročníku. 

Letos se opět v ulicích Prahy budou prodávat malované a podepsané cihly na podporu mentálně postižených. 2. srpna se v 15 hodin v centru Prahy sejdou radní městské části Prahy 1, zaměstnanci, příznivci, podporovatelé a v neposlední řadě také zpěvák a herec David Kraus, aby oslavili letošní 22. ročník. Kolemjdoucí se mohou se zpěvákem osobně setkat, namalovat si společně cihlu a dohromady zahájit akci, ze které si odnesou nejen dobrý pocit, ale i nevšední zážitek. 

Organizátoři se z důvodu nejistého výdělku z letošního a minulého roku rozhodli přesunout prodej cihel i do online světa. Podpořit sbírku je možné jak fyzickou koupí cihly, tak celoročně zakoupením virtuální e-cihly na https://www.akcecihla.cz/e-cihla/. „Po turbulentním roce plném nejistot vnímáme letošní ročník jako výzvu, kterou jsme připraveni zdolat. Benefiční sbírka AKCE CIHLA startuje nejen v ulicích, ale také v online prostředí, kde si virtuální cihlu může koupit každý z bezpečí a pohodlí domova. Nicméně se již v srpnu těšíme na viděnou u našeho stánku Na Příkopech,” říká koordinátorka sbírky Soňa Cimalová.

Za peníze vybrané při 22. ročníku sbírky plánují organizátoři větší opravy Chráněných bydlení v obci Slapy a zakoupení auta pro bezpečnější cesty klientů. Prodej cihel přijdou během srpna podpořit také další známé osobnosti a patroni sbírky. Stánek bude na Příkopech stát do 10. září. V srpnu se také koná v zahradách Chráněného bydlení Fara benefiční festival CIHLAFEST. V sobotu 21. srpna se mohou návštěvníci pobavit nad cirkusovým uměním CIRKU La Putyka i dalších vystupujících a podívat se, kde pomáhají finance ze sbírky.

Z výtěžků AKCE CIHLA se staví, rekonstruují a vybavují objekty, ve kterých najdou lidé s mentálním postižením domov, práci nebo místo k odpočinku. Díky benefiční sbírce se mohou každý rok realizovat, rozšiřovat a udržovat projekty chráněných bydlení, terapeutických dílen, sociálních podniků nebo terénních bytů. Letos potřebuje domov klientů nutné opravy, nicméně již druhé jaro se neuskutečnil prodej cihel v pražských ulicích, ze kterých by se opravy financovaly. Pomozte nám i vy s nutnými opravami a zapište se do života lidí s postižením!

Portus Praha je nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Od té doby vybudovala dva objekty chráněného bydlení s celoročním provozem pro 19 klientů, Sociálně-terapeutickou dílnu Slapy. V současné době již také provází a pomáhá samostatnějším klientům pomocí terénní služby a v neposlední řadě provozuje sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM, vyhlášený skvěle naloženými sýry a utopenci. Portus Praha je zakladatelem a hlavním koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA, která z původně pražské sbírky expandovala do řady měst v celé republice.

 

Podpořte benefiční sbírku koupí e-cihly https://www.akcecihla.cz/e-cihla/ 

Přidejte se k nám na facebook https://www.facebook.com/AkceCihla.cz

Přejeme vám ten nejlepší zážitek

Akce cihla

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže