ESC Olomouc se chystá na druhý parkurový Světový pohár v době Covidu

Konání akce
16. 06. 2021 00:00 - 20. 06. 2021 00:00
Místo konání
LAZECKÁ 576/81, Olomouc
Cena vstupenek
0 Kč,
Dress Code
Není

Stejně jako loňský sedmý ročník Světového poháru v parkurovém skákání, který hostí olomoucké Equine Sport Centrum, i ten letošní pravděpodobně proběhne v mimořádném režimu. Podruhé tak závody budou vypsané na úrovni CSI2*-W, nabídnou 24 soutěží.

Mezinárodní parkurové závody zařazené do Světového poháru FEI letos již poosmé pořádá Equine Sport Center Olomouc, a to v obvyklém termínu od 16. do 20. června.

Neobvyklá bude kategorie závodů, organizátoři se je totiž stejně jako v roce 2020 rozhodli s ohledem na aktuální nákazovou situaci v souvislosti s koronavirem Covid-19 tento jezdecký mítink vypsat jako CSI2*-W. Má tak sice o hvězdičku méně, ale zato nabídne velmi pestrý sportovní program pro samotné účastníky i fanoušky parkurového skákání.

„Absolutním vrcholem se stane samozřejmě nedělní Grand Prix zařazená do Světového poháru. Kromě toho tato soutěž bude kvalifikační pro blížící se olympijské hry v Tokiu a mistrovství Evropy,“ upozornila ředitelka závodů Klára Damborská. Celková dotace soutěží je 90.000 eur.

„V tuto chvíli nedokážeme odhadnout, jaká budou v době konání závodů platná vládní opatření, ale počítáme se všemi variantami, včetně možnosti průběhu závodů bez přítomnosti diváků. Pevně však doufáme, že se tak nestane a bude moci do areálu přijít alespoň omezený počet návštěvníků, tak jak tomu bylo v loňském roce, kdy jsme byli limitováni tisícovkou přítomných osob. Pokud by to bylo více, budeme jedině rádi a jsme připraveni nabídnout všem příchozím jak atraktivní podívanou, tak komfortní zázemí,“ doplnila ředitelka Equine Sport Centra Michaela Smrčková.

Organizátoři v současné době pracují především na přípravě rozpisu závodů, který musí zahrnovat veškeré informace o hygienických opatřeních, a to nejen pro lidské účastníky. Mezinárodní jezdecká federace (FEI) totiž před několika dny vydala sérii preventivních opatření, která mají předcházet riziku šíření nákazy herpesviru EHV-1 u koní, což se stalo v prvním čtvrtletí letošního roku ve Španělsku a kvůli tomu musela FEI na několik týdnů přerušit závody v kontinentální Evropě.

„Jsme přesvědčeni, že vše je na dobré cestě a my budeme moci pohostit účastníky závodů i veřejnost v kvalitním, a hlavně bezpečném prostřední Equine Sport Centra. Máme velmi zkušený tým, který dokáže i v této těžké době garantovat hladký průběh celé akce,“ dodala Michaela Smrčková.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek

ESC Olomouc

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže