Festival Rosa Bohemica 2023

02. Srpen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 20065
Konání akce
02. 09. 2023 18:00 - 21. 11. 2023
Místo konání
Česká republika
Cena vstupenek
160 Kč
Dress Code
Není

Koncerty spojující zážitek z hudby s atmosférou netradičních historických míst nabízí i po prázdninách třetí ročník festivalu Rosa Bohemica. Výjimečný koncert věnovaný geniální tvorbě významného raně barokního skladatele Heinricha Ignaze Bibera zazní už 2. září na zámku v Nižboru v podání souboru Ensemble Inégal. Přednáška varhaníka Adama Viktory se uskuteční 1. října na zámku v Louňovicích pod Blaníkem a bude poctou Janu Dismasi Zelenkovi, nejvýznamnějšímu hudebnímu skladateli českého baroka. A program je připraven i na dalších místech. „Chceme lidem přiblížit atmosféru kostelů, klášterů, zámků a dalších pozoruhodných prostor. A naplnit je krásnou, kvalitní hudbou, která rezonuje s jejich jedinečným geniem loci,“ říká sopranistka Gabriela Eibenová, zakladatelka festivalu. Ten letos potrvá až do 21. listopadu. Program, informace o účinkujících, mapa dějišť, termíny jednotlivých akcí i vstupenky lze najít na www.rosabohemica.cz

K událostem festivalu budou rozhodně patřit i tři koncerty renomovaného souboru Ensemble Inégal, jejichž zakladatelem a vedoucím je právě Adam Viktora. „Už 2. září vystoupí soubor s Růžencovými sonátami významného raně barokního skladatele Heinricha Ignaze Bibera na zámku Nižbor. V komorním složení s Gabrielou Eibenovou se pak soubor 12. října představí publiku v Praze v kostele svatého Vavřince. A s kolekcí Handelových skladeb pak 19. listopadu Enseble Inégal rozezní i zámek v Děčíně, kam náš festival letos zavítá poprvé,“ uvádí Gabriela Eibenová.

Panenský Týnec, Roudnice nad Labem, Dvořákova Vysoká i Kosmonosy Jedinečným místem bude i Panenský Týnec známý především díky nedostavěnému gotickému chrámu. Rosa Bohemica zde ale publikum zavede do kostela sv. Jiřího – mimořádný koncert středověké hudby v podání Dua Kchun včetně originální videoartové projekce se zde uskuteční 30. září.

září. „K atraktivním místům festivalu patří starý augustiniánský klášter v Roudnici nad Labem a zámeček ve Vysoká u Příbramě, kde našel svůj druhý domov skladatel Antonín Dvořák. Závěrečný koncert 21. listopadu už tradičně zazní na krásném zámku v Kosmonosích,“ říká zakladatelka Rosy Bohemicy.

„Rosa Bohemica by měla dělat lidi spokojenějšími, pokud se to i na podzim podaří tak, jako v létě, kdy festival začal, bude to skvělé. Já jsem se jako malá ráda toulala po neznámých cestách. Radost z objevování krásných historických míst mi zůstala dodnes, a to dobrodružství chci nabídnout i našim posluchačům,“ dodává Eibenová.

Rosa Bohemica. Vstupné dle jednotlivých akcí (v průměru okolo 160,- Kč), slevu mají studenti, senioři, ZTP a ZTP/P. Vstupenky lze koupit přes www.goout.cz nebo stránky festivalu.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek