FESTKA SCALATORE ONDRASH & KAŠPÁREK VCHARITATIVNÍ AUKCI GALERIE KODL

24. Květen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 23. 06. 2023
Konání akce
28. 05. 2023 12:00
Místo konání
palác Žofín, Slovanský ostrov 226, Praha 1
Cena vstupenek
0 Kč
Dress Code
Není

Nejen cyklisty zaujme zcela unikátní kolo a obraz, které jsou výsledkem spolupráce Festky, českého butikového výrobce špičkových karbonových rámů pro silniční kola se sídlem v Praze, a designérského dua Ondrash & Kašpárek, které bylo představeno na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary 2021 a nyní jde do charitativní aukce. Tradiční aukce pořádaná galerií KODL se uskuteční na pražském Žofíně. Část výtěžku bude věnována Centru Paraple. Patrony aukce, která se uskuteční 28. května od 12 hodin, jsou Zdeněk Svěrák a Jan Kačer.

Festka věří, že všechna její kola jsou skutečnými uměleckými díly, ale některá zaslouží toto označení ještě více než jiná. A jedním takovým kouskem je bezpochyby stroj, který spatřil světlo světa v roce 2021 díky spolupráci s uměleckou dvojicí Ondrash & Kašpárek. Jejich tvůrčí metoda spočívá v přenosu abstraktních barevných kreací z vodní hladiny na plátna a jiné nosiče. Ve spojení s modelem FESTKA Scalatore se tato technika poprvé uplatnila na trojrozměrný objekt. Překonání mnoha výzev bylo nezbytné, aby vzniklo toto mistrovské dílo, ale výsledek je naprosto fascinující.

Toto kolo se stalo nejúspěšnějším příspěvkem roku na sociálních sítích a jeho fotografie se rozšířily po internetu i v tištěných médiích po celém světě. Nezaujalo pouze cyklistická média, ale oslovilo také obecné okruhy designu, umění a životního stylu. Dražba se neomezuje pouze na samotné kompletní kolo FESTKA Scalatore, ale zahrnuje také plátno s identickou kompozicí. Scalatore je vrcholným modelem v nabídce Festky a vyniká svou lehkostí a dokonalými jízdními vlastnostmi.

Vyvolávací cena je 500.000 Kč, ale důležitější číslo je 50, protože tolik procent z finální ceny půjde ve prospěch známé, zavedené nadace Centrum Paraple. Dražit je možno i online. Zde je návod, jak na to.

Specifikace:

 • Model: Festka Scalatore
 • Velikost: 55
 • Představec: 3T Team
 • Sedlovka: Enve Road
 • Řídítka: Enve Road
 • Kola: Tune Schwarzbrenner 45 Disc Skyline
 • Pneumatiky: Vittoria Corsa Speed
 • Sada: Shimano Dura-Ace Di2 11 speed ráfkové brzdy, brzdové třmeny eeBrakes CaneCreek
 • Sedlo: Selle Italia SP-01 karbon, graficky upravené

od 1. května do 27. května 2023. Online katalog, virtuální prohlídku a informace o otevírací době naleznete na www.galeriekodl.cz. Tradiční aukce je doplněna možností dražit online, a to prostřednictvím portálu www.artslimit.com. Limitace na tomto webu začala od 10 hodin 1. května a uzavře se ve 13 hodin 27. května. Živé online přihazování startuje stejně jako sálová aukce 28. května od 12 hodin.

PRŮBĚH AUKCE

 • Začátek aukce ve 12.00. Přestávka se uskuteční po položce kat. č. 109.
 • Předpokládaný závěr aukce 17.00.

AUKCE PRO CENTRUM PARAPLE

Letošní dobročinné aukci ve prospěch Centra Paraple je věnováno prvních jedenáct položek. Tímto děkujeme všem, kteří se rozhodli předměty a díla darovat. Na položky, z nichž je věnována jen část vydražené částky, se vztahuje aukční přirážka 20 %.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek