Fotografická výstava Tennis Garden Radky Leitmeritz

24. Květen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16013
Konání akce
30. 05. 2023 10:00 - 30. 06. 2023
Místo konání
17. listopadu 2, 110 00 Josefov
Cena vstupenek
0 Kč
Dress Code
Není

Tennis Garden – zahradní výstava fotografií z knihy ONE:LOVE , projektu COURT SUPREMES Radky Leitmeritz, je věnována fenoménu českého ženského tenisu. Výstavu připravila kreativní agentura Pavleye Production ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze. Generálními partnery výstavy jsou společnost Porsche Inter Auto CZ a J&T Banka. Během let 2019 – 2022 vytvořila fotografka Radka Leitmeritz sérii portrét ů devíti velkých žen české tenisové historie: Martiny Navrátilové, Hany Mandlíkové, Heleny Sukové, Barbory Strýcové, Petry Kvitové, Karolíny Plíškové, Barbory Krejčíkové, Karolíny Muchové a Markéty Vondroušové.

Fotografickou publikaci Radka Letimeritz, ONE:LOVE , která vznikla za podpory J &T Banky, obrazově připravili grafik Marek Pistora s kurátorkou Danicou Kovářovou. Její rámec rozšiřují fotografie míst, která jsou v Čechách s hrou tenis spojená – kurtů a starých kluboven, osobní postřehy současných i bývalých tenisových profesionálek na téma láska ke hře, k blízkým, k životu, na první pohled... Nechybí ani vyznání vášnivé tenisové amatérky – herečky Národního divadla Zuzany Stivínové nebo text Marka Gregora, redaktora, dlouhá léta spjatého s časopisem Reflex, přibližující půlstoletí úspěchů ženského tenisu v československém a později českém prostředí dvou – dobou výrazně ovlivněných – generací.

Tennis Garden – v areálu Uměleckoprůmyslového musea v Praze společně s Radkou Leitmeritz architektonicky připravil přední český architekt a designér Jerry Koza (Atelier SAD). Její součástí bude bohatý doprovodný program – křest publikace, filmové projekce nebo setkání s osobnostmi z tenisového prostředí .

Přejeme vám ten nejlepší zážitek