Koncerty Magdaleny Kožené a Ondřeje Havelky s Melody Makers

02. Březen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 19221
Konání akce
17. 05. 2022 00:00 - 17. 06. 2022
Místo konání
Dle města, kde právě koncert probíhá
Cena vstupenek
0 Kč
Dress Code
Není

Světoznámá mezzosopranistka Magdalena Kožená se na krátký čas vrátí k lehčím můzám. Společně s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers po pěti letech opráší americké muzikálové melodie na jarních koncertech v Bratislavě (17.5.), Plzni (22.5.), Praze (23.5.) a Ostravě (17.6.). Poslouží jim k tomu písně vtipného a oduševnělého autora – Cole Portera.

Magdalena Kožená patří mezi nejproslulejší pěvkyně současnosti, což dokládá řada domácích i zahraničních ocenění. Je pravidelným hostem předních světových a koncertních podií a vyhledávanou operní pěvkyní, které aplaudují přední operní domy celého světa – newyorskou Metropolitní operou, či londýnskou Covent Garden nevyjímaje. 

Už dlouho překvapuje své posluchače originálními projekty, v nichž s elegancí a virtuositou sobě vlastní cestuje všemi historickými epochami klasické hudby. Hity Cole Portera patří dnes k americké klasice a vrací se k nim kdejaký světový interpret, v poslední době třeba (dnes asi nejuznávanější jazzový zpěvák současnosti)  Gregory Porter. 

Magdalena zazpívá proslulé hity Cole Portera za doprovodu Ondřeje Havelky a jeho orchestru, který představuje světovou špičku v oblasti autentické interpretace jazzu, swingu a taneční hudby 30. let 20. století. “S Ondřejem se známe dlouhá léta, pracovně jsme se mnohokrát sešli při nejrůznějších projektech. Když jsem v roce 2016 dostala od několika koncertních domů v rámci svých tzv. evropských rezidencí volnou ruku a mohla si zvolit umělce, s nimiž budu vystupovat, a vybrat hudbu, kterou publiku nabídneme, vymysleli jsme s Ondřejem Havelkou porterovský program. Před naším společným turné s Melody Makers mě ještě čeká dost zpívání po Evropě, ale na ponor do světa jazzových muzikálových melodií se už zase moc těším.”  říká Magdalena Kožená.

Na koncertech zazní slavné melodie Night And Day, I’ve Got You Under My Skin, Love For Sale či Begin To Beguin. Po dvou letech půstu, kdy koncerty a divadelní představení nahradily online projekty, budou mít diváci možnost naživo posoudit šarm a současné pojetí těchto nesmrtelných melodií.

Detaily koncertů:

17.5. 2022 od 19:00 hod | Bratislava: Stará tržnica

22.5. 2022 od 19:00 hod | Plzeň - Měšťanská beseda

23.5. 2022 od 20:00 hod | Praha - Palác Lucerna – velký sál 

15.6. 2022 od 20:00 hod | Ostrava – Dům kultury

Cena vstupenek bude doplněna.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek