Maserati Frua Spider poprvé na Concours of Elegance

02. Květen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 01. 06. 2023
Konání akce
01. 09. 2023 10:00 - 03. 09. 2023
Místo konání
Hampton Ct Way, Molesey, East Molesey KT8 9AU, Spojené království
Cena vstupenek
670 Kč 5 220 Kč
Dress Code
Není

 Concours of Elegance, prezentovaná společností A. Lange & Söhne, má tu čest oznámit, že na show v roce 2023 na Hampton Court Palace bude představeno opravdu majestátní Maserati: 1955 A6GCS Frua Spider, které se poprvé objeví na britské půdě.

Výjimečně vzácné vozidlo, jedno ze tří vyrobených s nádherným Frua karosářstvím, z nichž dvě přežily, je považováno za jedno z nejkrásnějších a nejžádanějších vozů 50. let. Spolu s více než 70 dalšími soukromými automobily z předních sbírek po celém světě bude hvězdou show od 1. do 3. září 2023. Tento ročník slibuje další ohromující oslavu automobilů v neuvěřitelně nádherném prostředí paláce.

Celkem se na Concours of Elegance od 1. do 3. září 2023 představí více než 70 soukromých vozů z významných sbírek po celém světě. Tento jedinečný automobilový festival se odehraje v krásném prostředí Hampton Court Palace a je jedním z nejvýznamnějších motoristických událostí v Británii a na celém světě.

Tento fantastický A6GCS Frua Spider byl navržen Guglielmem „Mimmem“ Deim, oficiálním prodejcem Maserati v Římě, který objednal malou sérii vysoce kvalitních aut postavených na vysokovýkonné platformě A6GCS. A6GCS/53 - „CS“ znamená „Corsa Sport“ - byl původně vyvinut pro Mistrovství světa sportovních vozů 1953 a měl motor závodní kvality. Byl osazen výkonným řadovým šestiválcovým motorem o výkonu 170 koní, který původně vyvinul slavný závodní motorář Columbo pro závody Formule 2, a lehkým, závodně navrženým trubkovým rámem od Gilca.

Dei nejprve objednal u designové firmy Carrozzeria Frua z Turína výrobu jediného modelu spider. Chtěl spojit výkon závodního auta A6GCS s elegantním otevřeným vozem. Výsledný automobil byl skutečným uměleckým dílem, kombinujícím nádherný design, skvělé ovládání a šokující výkon.

V nadcházejících měsících budou oznámeny další hvězdné automobily a další vzrušující kategorie, jak se budeme připravovat na zářijovou událost. Mimo automobilové výstavy bude Concours of Elegance 2023 opět příležitostí k čistému luxusu, s šampaňským od Charlese Heidsiecka, pikniky od Fortnum & Mason a sbírkou umění, šperků a módních přehlídek.

Partner A. Lange & Söhne opět představí některé z nejpropracovanějších hodinek.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek