OBRAZY A KRESBY - Jozef Macko, Andrea Čechurová

15. Srpen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17188
Konání akce
05. 08. 2022 10:00
Místo konání
Karlovo nám. 1, Praha
Cena vstupenek
20 Kč 50 Kč 100 Kč
Dress Code
Není

Ing. Jozef Macko se narodil na Slovensku. Spolu s bratrem, dvojčetem, studoval v Praze a vystavoval obrazy pak nejen v metropoli, ale i na Slovensku a v Itálii. Jozef Macko je členem výtvarného spolku „Tvůrčí skupina “, který vznikl z architektů Útvaru hlavního architekta hl. města Prahy a s touto skupinou vystavuje v Praze pravidelně co dva roky již od roku 1998. Mimo to pořádá své výstavy i samostatně a na Novoměstské radnici vystavuje své dílo již podruhé.

Své obrazy tvoří vždy dle skic. Má rád živé a teplé barvy, maluje české krajiny, starou Prahu, zákoutí přímořských letovisek, portréty i ženské akty.

Jozef Macko u výstavy představí poprvé veřejnosti i obrazy své dcery Andrey Čechurové, která tvoří od roku 2018. Andrea čerpá inspiraci hlavně na svých cestách a věnuje se olejomalbě.

Vstup do Galerie v přízemí je z průjezdu z Vodičkovy ulice po dvou schůdcích. Pro vjezd a výjezd invalidního vozíku je možné si zapůjčit u ostrahy Novoměstské radnice ližiny /vstup do vrátnice z nádvoří vlevo/.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek