Omara Portuondo z Buena Vista Social Club v České republice

06. Duben 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12065
Konání akce
15. 06. 2023 19:00
Místo konání
Náměstí Republiky 3/4, Praha
Cena vstupenek
1 290 Kč 2 190 Kč
Dress Code
Není

V Praze vystoupí jedna z nejvýznamnějších postav kubánské hudební scény - Omara Portuondo z Buena Vista Social Club. Držitelka dvou cen Latin Grammy, včetně té za celoživotní dílo, se představí v rámci své poslední tour s doprovodnou kapelou už 15. června v Divadle Hybernia. Publikum může očekávat nejen hitové skladby jako "Dos Gardenias" nebo "Veinte Años", ale i novější skladby z jejích posledních alb.

Omara se narodila v Havaně a od dětství měla k hudbě a tanci blízko. Po vzoru své sestry působila jako jedna z tanečnic klubu Tropicana. Nedlouho poté se díky svému talentu stala zpěvačkou kapely Loquibambia, později také kvartetu D’Aida. Kromě toho vystupovala s těmi nejlepšími hudebníky, díky čemuž později vznikla hvězdná kapela Buena Vista Social Club. S Omarou zde účinkovali například Ibrahim Ferrer, Rubén González nebo Compay Segudem. Energickou a bezprostřední atmosféru kolem kapely skvěle zachytil stejnojmenný film režiséra Wim Wenderse z roku 1999.

Koncert Omary Portuondo z Buena Vista Social Club je jedinečnou příležitostí pro všechny příznivce kubánské hudby, kteří si chtějí užít nezapomenutelné hudební vystoupení.

Předprodej vstupenek od 1 290 Kč bude spuštěn v pátek 7. dubna v 10 hodin v prodejních sítích Ticketportal a GoOut. Koncert přináší Charmenko CZ.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek