Výstava Milana Sodomy WE MET AGAIN

02. Červen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 19738
Konání akce
16. 06. 2022 09:00 - 31. 08. 2022
Místo konání
Nám. Republiky 1078/1, Praha
Cena vstupenek
Vstup zdarma
Dress Code
Není

Palladium Art Space, budova bývalých kasáren v pražském obchodním centru Palladium, bude od 16. června patřit expozici WE MET AGAIN. Výtvarník Milan Sodoma vystaví velkoformátová plátna inspirovaná krásou žen a také přirozenou ženskou energií. Výstavu budou moci návštěvníci shlédnout každý den od 16. června v čase 9.00 – 21.00, a to zdarma.

Proč právě WE MET AGAIN v názvu výstavy? „Bylo to před 6 lety, kdy jsem procházel Palladiem a náhodou potkal Danielu, moji životní lásku a nyní i manželku. Kdybychom se tam nepotkali, kdo ví, jak by to dopadlo. A tak když jsem dostal nabídku prostor k uspořádání výstavy v budově Palladia, která byla vlastně taky tak trochu náhodná, hned jsem si na tento důležitý okamžik vzpomněl a rozhodl se svou výstavu věnovat tomuto odkazu. V dalším významu pak název vyjadřuje radost, že skoro po 3 letech, kdy nám všem život komplikovala pandemie, se opět můžeme scházet na výstavách.“ 

Milan Sodoma vystudoval SUPŠ v Uherském Hradišti. Po škole se mimo jiné věnoval grafickému designu, komiksu i komerční ilustraci, spolupracoval na několika uměleckých projektech. Tvoří velmi intuitivně a spontánně. Ačkoli někdy přichází k plátnu s určitou představou, každá postava jako by pod autorovýma rukama nakonec sama rozhodla, jak má vypadat a jaký příběh přináší. Linie ženského těla v černé, někdy hnědé barvě na bílém plátně či papíru působí smyslně, křehce, něžně, láskyplně… stejně jako žena samotná. „Díky mým obrazům mohu s ženami komunikovat a jednoduše jim říct: Jsi žena, a to je úžasné!“ říká Milan Sodoma.

Tisky Milana Sodomy je možné zakoupit v jeho e-shopu již v ceně 900 Kč. Více info na https://milansodoma.cz/

Přejeme vám ten nejlepší zážitek