Wimbledon mezi výstavami se po roce vrací zpět a startuje 54. ročník

Konání akce
25. 06. 2021 00:00 - 26. 06. 2021 00:00
Místo konání
Vinařská 1, Valtice
Cena vstupenek
Vstup zdarma
Dress Code
Není

Pro všechny milovníky vína je tu dobrá zpráva. Valtické vinné trhy se po roční pauze kvůli pandemii koronaviru vrací zpět a chystají se již na 54. ročník. Jedna z nejstarších světových přehlídek vína odstartovala svou první etapu registrace a sběru vzorků od nejlepších vinařů. S ohledem na situaci, tak i v letošním roce organizátoři musí improvizovat a posunuli termín soutěžní výstavy o více než měsíc.

Do nejstarší vinařské soutěže se letos přihlásilo 654 vzorků z Moravy, Rakouska, Slovenska, ale i Itálie, Německa, USA, Argentiny nebo Nového Zélandu. „Zájem vinařů o tuto výstavu je stále velký, i když jim doba přinesla také mnoho problémů. O to více si vážíme jejich pomoci i pomoci všech, kteří přispějí k tomu, aby se mohl odehrát již 54. ročník této nejstarší vinařské přehlídky u nás,“ řekl předseda Valtických vinných trhů Marek Šťastný s tím, že minulý rok se vzhledem k situaci do soutěže přihlásilo pouze 424 vzorků.

Hodnocení vín proběhne 18. – 20. 5. 2021 pod patronací a dohledem Národního vinařského centra, které zajišťuje v České republice absolutní objektivitu vinařských soutěží. Finále soutěže proběhne 21. 5. 2021, kdy super komise vybere absolutní šampiony této prestižní vinařské soutěže.  

Valtické vinné trhy se uskuteční v pozdějším termínu 25. – 26. června 2021.

„I přes složitost doby jako organizátoři pevně věříme, že nejen soutěž vín, ale i jejich přehlídka pro vinaře a milovníky vína v reprezentativních prostorách valtického zámku proběhne. Budeme se moc těšit na všechny návštěvníky Valtic a také na ty, kteří si chtějí s námi a s nejlepšími víny užít na zámku tu neopakovatelnou atmosféru,“ řekl organizátor Valtických vinných trhů David Šťastný.

Další aktuální informace sledujte na stránkách VVT zde: www.vinnetrhy.cz.

 

Přejeme vám ten nejlepší zážitek

Vinné trhy

Galerie

  • 0
  • 1

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže