Zahradní aukce Arthouse Hejtmánek - Zrzavý, Špála, Radimský, bronzy i nábytek
Hlavním lákadlem aukce je obraz Loďky v přístavu (1929) Jana Zrzavého, překrásná vodní scenérie s bárkami nesenými na kadeřavých vlnkách, kde se autorovi podařilo zachytit snový okamžik jejich nehybné rovnováhy. Vyvolávací cena je 1 600 000 korun.
Sugestivním obrazem krajiny i malířovy duše je také Jihočeská krajina od Karla Černého, umělce hlubokého citu, prudké smyslovosti i pevného řádu. Dílo z roku 1942 se bude vyvolávat od 850 000 korun.
K nepřehlédnutelným položkám patří i Kytice na Otavě (1935), vrcholná práce Václava Špály, jednoho z nejvýraznějších představitelů české umělecké avantgardy. Plátno zářivé barevnosti, jehož účinek umocňuje dobový rám, startuje na 900 000 korunách.
Umění 19. století reprezentuje obraz Benátky ve večerním světle (1849), nádherná velkoformátová práce Ludwiga Mecklenburga, pocházející z privátní sbírky hraběnky Julie Hartigové (od 700 000 korun). Krásnou prací starého mistra je i rozměrný olej Salome (1700)