NEWS & ARTICLES

UMĚLECKÁ GALERIE MOSER ZVE NA VÝSTAVU DESIGNÉRA PATRIKA ILLA

ARTICLE BY

Sklárna Moser pořádá již 11. výstavu ve své umělecké galerii na Staroměstském náměstí v Praze. Do 30. dubna zde můžete na výstavě s názvem Len o trochu viac obdivovat tvorbu slovenského designéra a vizuálního umělce Patrika Illa. Navrhnul design sériových výrobků, který je velmi oceňován odborníky a své místo si nalezl v tisícovkách domácností. Vedle skla pracuje i s jinými materiály jako je například textil, kůže nebo plyš. Výstava ukazuje tvorbu Patrika illa v několika tvůrčích rovinách.

Patrik Illo

Patrik Illo vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě (Oddělení sklářského výtvarnictví, Intermediální ateliér Katedry malby). V rámci studijních pobytů navštívil Francii, Velkou Británii a Itálii. Spolupracuje s významnými českými, slovenskými i polskými sklárnami.

Tvoří design pro přední evropské výrobce užitkového skla a zabývá se experimentálním designem.

Jeho umělecká díla jsou zastoupena v galeriích i soukromých sbírkách po celé Evropě a v USA. Patrik Illo získal mnoho ocenění za design i vizuální umění. Je nositelem ceny Design Plus, která se uděluje v Německu, Národní ceny za design - uznání ze Slovenska, ceny za nejlepší design 2014 (Daily Use Articles Trade Fair) z Číny.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Umělecká galerie Moser
221 890 891
pha-star@moser-glass.com
Staroměstské náměstí 603/15, Praha

Firemní články

VÝSTAVA PROFESORA KNIŽÁKA VE SPOJENÍ SE SKLÁRNOU MOSER

27.4.2016

Umělecká galerie Moser pořádá výstavu Profesora Milana Knížáka ve dnech 13.května-31.srpna 2016. Rozhodně si nenechte ujít příležitost prohlédnout si překrásná díla pana Knižáka.

UMĚLECKÁ GALERIE MOSER ZVE NA VÝSTAVU DESIGNÉRA PATRIKA ILLA

25.1.2016

Sklárna Moser pořádá již 11. výstavu ve své umělecké galerii na Staroměstském náměstí v Praze. Do 30. dubna zde můžete na výstavě s názvem Len o trochu viac obdivovat tvorbu slovenského designéra a vizuálního umělce Patrika Illa.