Užijte si dovolenou v romantickém hotelu pod hradem Karlštejn

09. Září 2020

Chcete uniknout ruchu velkoměsta, ale zároveň být stále blízko, kdyby bylo potřeba? A chtěli byste i poznat malebné prostředí středověkého hradu Karlštejn a připomenout si, jak žili lidé dříve, ještě než jsme my byli vůbec na světě? Vydejte se do Romantického hotelu Mlýn Karlštejn, kde si budete moci užít procházky krásnou přírodou chráněné oblastí Český kras, relaxovat na břehu řeky Berounky, ale zároveň stále zůstat nablízko Praze. Romantický hotel Mlýn se nachází pouhých 25 km od centra našeho hlavního města.

Hotel Mlýn Karlštejn má za sebou opravdu dlouhou historii. První historické zprávy o dvorci s mlýnem na pravém břehu řeky Berounky pocházejí již z roku 1263. Od 14. století tento dvůr patřil karlštejnskému panství. Součástí mlýnského areálu byla i kovárna a uprostřed dvora stál věžovitý holubník, který se dochoval dodnes. Poslední mlynář údajně na mlýně působil až do roku 1949.

Od roku 1990 byl provozován mlýnský objekt jako hotel. V roce 2002 byla budova hotelu kompletně přestavěna, restaurace a pokoje zrekonstruovány. V srpnu téhož roku hotel zasáhla povodeň / 500letá voda / a hotel Mlýn byl znovu uveden do provozu v květnu roku 2003.

Dnes Romantický hotel Mlýn nabízí příjemné ubytování nejen pro zamilované páry, ale i rodiny, nadšené turisty či návštěvníky konferencí. Hotel má 21 pokojů - standardních dvoulůžkových a třílůžkových, elegantí pokoje Executive a romantické pokoje s nadstandardním vybavením.

Pokud si chcete pobyt v hotelu zpříjemnit, můžete si vybrat jeden ze speciálních pobytových balíčků. Na výběr máte romantický, relaxační, rodinný, narozeninový a balíček s ochutnávkou výtečného karlštejnského vína včetně návštěvy známých karlštejnských vinných sklepů.

Romantický hotel Mlýn několikrát vyhrát soutěž o Svatební místo roku. Možnost uspořádání svateb na břehu Berounky, svatební party pod širým nebem Vám přinese nezapomenutelné zážitky. Nechybí ani možnost uspořádání konferencí a eventů buď v sále Petrarca s terasou nebo na romantickém ostrově s party stanem. O výbornou gastronomii se postará Grill Restaurant Mlýn, který je i skvělou volbou pro večeři s přáteli či rodinou nebo jen na odpolední posezení u kávy či koktejlu.

Nedílnou součástí areálu je rozsáhlé parkoviště s možností dobíjení elektromobilů.

Vydejte se do Romantického hotelu Mlýn a poznejte na vlastní kůži, jaké je to být ubytován kousek od středověkého hradu Karlštejn.

Hotel Mlýn Karlštejn

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže