V Bangkoku rozhodně není nuda. Za navštívení stojí krokodýli nebo jednorožčí kavárna

Redakce
23. Březen 2018

Bangkok je obrovskou a pulzující thajskou metropolí. Pyšní se spoustou turistických, ale i méně nápadných koutů. Je to město s velkým množstvím zajímavých míst, která by člověk v Evropě hledal málokde. Vyhlášená je jeho báječná pouliční kuchyně, ale samozřejmě také památky, k nimž patří úchvatné, nejen zlatě zdobené chrámy.

Čínská čtvrť není nic neobvyklého, tou se pyšní každá větší metropole. Ovšem ta v Bangkoku má něco do sebe. Je největší ze všech a mimo jiné zde naleznete něco, co byste opravdu nečekali. Například hned vedle silnice potkáte živé krokodýly. Zajímavostí čínské čtvrti je chrám Wat Traimit, který ukrývá největšího zlatého Buddhu na světě. Zaplatíte v přepočtu zhruba 70 korun a vyjdete pár desítek schodů, ale pohled na monumentální chrám za to stojí. Zlatá socha váží pět a půl tisíce kilogramů.

Naproti chrámu stojí obrovská zdobená brána, kterou se dostanete do jiného světa. Tam teprve začíná ta pravá čínská čtvrť se všemi vůněmi i pachy místních stánků s jídlem, se zvuky ulice a červenou a zlatou barvou.

Po celodenním toulání se thajskou metropolí se člověk může odreagovat třeba v nosorožčí kavárně Unicorn Caffé. Vypadá jako dům pro Barbie, cukrárně vévodí růžová barva a plyšáci, ale zákusky tu umí přímo výtečné. Růžová křesílka a gaučíky uchvátí nejednoho zákazníka. Pro lepší vcítení se do místní atmosféry je možné vypůjčit si oblek jednorožce.