VÁNOČNÍ DEN JÓGY NA MALOSTRANSKÉM NÁMĚSTÍ V KAISERŠTEJNSKÉM PALÁCI

XMAS YOGA
Začátek akce
08. 12. 2018 07:30
Konec akce
08. 12. 2018 19:30
Místo konání
Kaiserštejnský palác, Malostranské nám. 23/37, Malá Strana
Pořadatel akce
Přejít na Web & koupit vstupenky
Cena vstupenek
Dress Code

YOGA MOVEMENT VE SPOLUPRÁCI S KLÁROU POKORNOU POŘÁDAJÍ VÁNOČNÍ DEN JÓGY NA MALOSTRANSKÉM NÁMĚSTÍ V KAISERŠTEJNSKÉM PALÁCI

Dne 8. prosince pořádá Yoga Movement ve spolupráci s učitelkou jógy Klárou Pokornou Xmas Yoga Day v Kaiserštejnském paláci. Akce je součástí jejich projektu Yoga & Special Places, tedy propojení jógy a zajímavých míst, často pro jógu netradičních. Během celého dne budou probíhat různé lekce, každá unikátní a zaměřená na něco jiného. Součástí programu budou lekce za doprovodu živého klavíru, muzikoterapie nebo čokoládový rituál.

Yoga & Special Places je událost, která propojuje zajímavá místa s jógou a zároveň zdůrazňuje fakt, že jóga je pro každého. „Tímto projektem bychom chtěli cvičení jógy přiblížit co možná nejvíce lidem. Chceme lidem ukázat nejen její krásu a rozmanitost, ale propojit jógu s jinak pro člověka těžce dostupnými a velmi netradičními místy a ukázat, že jóga je opravdu pro kohokoliv a můžete ji cvičit kdekoliv" říká Adéla Porubská, majitelka studia Yoga Movement.


V programu si každý najde „to své“. Zahrnuje vše, co naše tělo potřebuje – klidné lekce zaměřené na protažení, dynamické na posílení, specifické sekvenční lekce zaměřené na předvánoční detox celého těla nebo meditaci. Zároveň je v programu zařazená i lekce nazvaná Yoga for Nonflexible, jejíž cílem je ukázat, že jóga není jen pro flexibilní jedince, ale naopak i pro ty, kteří chtějí flexibilitu získat. Všichni učitelé, kteří povedou jednotlivé lekce jsou inspirováni svou vlastní jógovou cestou a vzdělávají se na cestách po celém světě.


Každá z akcí projektu má také charitativní podtext. Tentokrát bude celý den zaměřený na podporu RWTTC - organizace, jejímž cílem je zvýšení viditelnosti a povědomí o osobách se speciálními a komplexními potřebami a pomoc s jejich integrací do činností každodenního života. Pro naplnění tohoto cíle si členové Running With Those That Can’t (RWTTC) zvolili sportovní běžecké události, které tvoří osu aktivit charity. Cílem tohoto dne bude vytěžit částku na zakoupení vozíku na závody v hodnotě 40.000 Kč.


Po celý den se pak účastníci mohou těšit na skvělé občerstvení v podání Momoichi Bistra jejichž menu je provázáno Hedvábnou stezkou a kteří při této příležitosti připraví pro návštěvníky speciální menu. Navíc bude pro všechny přichystán workshop v podobě ochutnávky čajů.

O PROJEKTU YOGA & SPECIAL PLACES:
Dlouhodobá spolupráce zakladatelky Yoga Movement a jógové učitelky Kláry Pokorné přivedla obě dámy k myšlence propojit zajímavá místa, pro jógu často netradiční, se cvičením jógy a odbourat tak typické jógové předsudky a zdůraznit fakt, že jóga je opravdu pro všechny a může ji cvičit kdokoliv a kdekoliv.


Prvním jejich společným projektem byla charitativní jóga se světoznámým Dylanam Wernerem v Art&Food Zooně, při které se vybralo přes 70.000Kč pro NFDO Krtek. Druhým projektem potom byla první jóga na střeše Lucerny ve spolupráci se Střechou Lucerny, která přilákala stovky lidí během jediného dne. Třetím projektem byla Autumn Yoga Day in Grébovka, jejíž výtěžek byl věnován opět na podporu NFDO Krtek.

Fotogalerie: