Ve vaši domácnosti nesmí chybět luxusní český křišťál

Veronika Lešková
09. Srpen 2018

Český křišťál je ideálním luxusním darem s vysokou uměleckou i výrobní hodnotou, neboť každá váza, sklenice, svícen či mísa je ručně vyfoukaný a vybroušený originál. Výrobky skláren procházejí několika úrovněmi výstupní kontroly a jen ty nejkvalitnější se stávají nositelem značky a putují k zákazníkům. Výrobky z přejímaného křišťálu jsou určeny zákazníkům, kteří ocení dokonalé řemeslné zpracování. V nabídce designových kolekcí najdou to pravé jak milovníci tradičních interiérů, tak i vyznavači moderního minimalismu.

Pod značkou TOP CRYSTAL se skrývají luxusní výrobky z barevného přejímaného křišťálu nebo čirého křišťálu s 24% obsahem PbO, které byly ručně vyrobeny těmi nejlepšími českými skláři. Tuto tradiční metodu používají k výrobě broušených křišťálových výrobků sklárny, jejich výrobky nabízejí. Výroba těchto exkluzivních produktů je tak náročná, že dosud nebyla nalezena metoda pro strojovou výrobu. Při tzv. přejímání dochází k pokrytí čirého křišťálového základu tenkou vrstvou barevného křišťálu. Tato barevná vrstva je následně ručně probrušována diamantovými kotouči. A právě v tom tkví tajemství neopakovatelného efektu, který vytváří světlo v kontrastu s barvou a čirým křišťálem.

Společnost TOP CRYSTAL TRADE byla založena v roce 2016. Oba společníci jsou milovníci umění a velmi rádi cestují, proto hledali vhodné dárky pro své zahraniční přátele. Objevili český barevný křišťál a s překvapením zjistili, že přes svůj věhlas ve světě je v domovině známý jen velmi málo.