NEWS & ARTICLES

Ve vázách Ruutu bude každá květina ještě krásnější

ARTICLE BY

Snad každá žena dostane párkrát do roka květinu. Ta je sice krásná sama o sobě, ale může být ještě dokonalejší, a to prostřednictvím vázy, do které ji vložíte. A právě na tyto nádoby je někdy v domácnostech zapomínáno. Nehezká váza udělá i ze sebekrásnější květiny pouhý kus zeleně. Moderní a designové jsou vázy Ruutu, které jsou k dostání u finské společnosti IIttala. Ve finštině znamená Ruutu diamant. Tento název nedostala váza náhodou. Má totiž zkosený tvar, kterého si pozorovatel všimne až při pohledu shora.

Vázy Ruutu jsou vyfukovány do ocelové formy a ručně leštěny. Každá váza je jakýmsi zjednodušeným mistrovským dílem, na němž pracuje sedm řemeslníků celkem dvacet čtyři hodin. Výroba trvá tak dlouho právě kvůli specifickému tvaru. Každý, zcela jedinečný produkt, má na dně gravírování od designérů.

Kolekci Ruutu tvoří deset váz, které jsou dostupné v pěti velikostech a sedmi barvách. Protože jsou samy o sobě vázy jednoduché, nabízí široké možnosti seskupování do různých kombinací. Čím více si s nimi budete hrát, tím rychleji zjistíte, jak „komplikovaně jednoduché“ to je.

Autory váz jsou bratři Ronan a Erwan Bouroullecovi, kteří spolu tvoří originální díla již více jak 15 let. A nutno podotknout, že jsou také za ně náležitě oceněni. Kolekce váz Ruutu získala v roce 2015 prestižní mezinárodní cenu iF Design Award.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Iittala
+358 40 547 3119
lotta.lappalainen@fiskars.com
Hämeentie 135 A, Helsinky

Firemní články

Ve vázách Ruutu bude každá květina ještě krásnější

11.4.2018

Snad každá žena dostane párkrát do roka květinu. Ta je sice krásná sama o sobě, ale může být ještě dokonalejší, a to prostřednictvím vázy, do které ji vložíte. A právě na tyto nádoby je někdy v domácnostech zapomínáno. Nehezká váza udělá i ze sebekrásnější květiny pouhý kus zeleně.