VELKÁ CENA J&T BANKA CSI3*- W OLOMOUC BUDE KVALIFIKACÍ NA WEG 2014

Michal Hutta
29. Květen 2014

FEI (Mezinárodní jezdecká federace) již oficiálně schválila Kurz Velké ceny mezinárodních závodů v parkurovém skákání „J&T Banka CSI3*-W Olomouc“ jako kvalifikační soutěž pro účast na Světových jezdeckých hrách WEG 2014, pořádaných v Normandii. Přidělením kvalifikace se tak podařilo výrazně zvýšit význam těchto skokových závodů nejen pro české, ale i pro zahraniční jezdce. V této chvíli již organizační výbor eviduje přihlášky z celkem 10 zemí a o pozvání zažádal i jezdecká federace Chile. 

Aktuálně už tak Velká Cena „J&T Banka CSI3*-W Olomouc“, dle paní Kláry Damborské, ředitelky závodů, eviduje přihlášky z těchto zemí: Švýcarska, Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Itálie, Estonska a samozřejmě nechybí ani závodníci z České republiky. V okamžiku, kdy byly závody zařazeny do kvalifikace na Světové jezdecké hry, se ozvala také i jezdecká federace Chile.

Uzávěrka definitivních přihlášek proběhla včera, 28. 5. 2014.

V současné době organizační tým mezinárodních skokových závodů nepřetržitě pracuje na dalších úpravách a vylepšeních v olomouckém jezdeckém centru. První víkend v květnu se zde konal jeden z kvalifikačních kol Českého skokového poháru 2014, jenž byl zároveň i generální zkouškou před mezinárodními závody. V nejbližších dnech se zde ještě budou rozšiřovat a zpevňovat plochy pro parkování aut a kamionů a rovněž tu je v plánu zrealizovat další výstavbu pevných boxů pro koně a instalace nových tribun pro diváky. Ve spolupráci s renomovanou firmou LGS Reitplatzbau GmbH tu pak proběhne i úprava povrchu jezdeckých ploch, jež prošly v průběhu poháru díky nepříznivému počasí důkladnou zatěžkávací zkouškou. 

http://www.csi-olomouc.cz/cs/index.php