VELKÁ SKOKOVÁ SOUTĚŽ J&T BANK CSI3-W OLOMOUC JIŽ ZA NÁMI, TĚŠÍME SE NA DALŠÍ

Michal Hutta
18. Červen 2014

Uteklo to jako voda. Doslova, aniž bychom se nadáli, tak celé závody jsou úspěšně za námi. Doufáme, že se již dnes můžeme těšit na další ročník těchto výjimečných skokových závodů.

Od čtvrtečního dne (12. 6. 2014) tu proběhla celá řada rozličných skokových soutěží, která byla skvělým zážitkem nejen pro organizátory a soutěžící, ale rovněž i pro všechny návštěvníky. 

Ve čtvrtek se odehrály celkem 4 různé soutěže:

 • J&T BANK CSI3-W Olomouc zahájila soutěž číslo 4 – CSI3 Silver Tour s obtížností 130, na kterou nastoupilo na 54 koní. Jela se na čas a vítězkou soutěže se stala německá Jörne Sphrene s koněm Kick Like Bum, na druhém a třetím místě se pak umístil jezdec Igor Šulek s koňmi Wawo Lampard a Raport.
 •  Druhou soutěží na programu těchto závodů byla soutěž č. 1 CSIYH Tour handicap pro mladé  6 – 7leté koně. Obtížnost soutěže byla 120/120 cm a zúčastnilo se jej na 50 dvojic. Nejlépe tuto soutěž zajel belgický jezdec Kevin Gielen s koněm Boemerang van Generhese. Na druhém místě se pak objevil mladý velmi talentovaný jezdec Filippo Marco Bologni s koněm Calisco a na třetím místě se objevil český jezdec Martin Řezníček s klisnou Le Carela. Soutěž č. 7 byla další čtvrteční soutěží na programu CSI3 Gold Tour 140 cm a zvítězil v ní německý jezdec Maxmilian Schmidt s devítiletou bavorskou klisnou Coco Chanel 145 před maďarským jezdcem Horvathem Balaszem s Pm Jumping Lady a na třetím místě se umístila jezdkyně Beata Szuminska s holandským valachem Zazou Szumava.
 • Poslední čtvrteční soutěží byla ta s číslem 13, CSI1 Bronze Tour 120 cm, v níž převažovali hlavně čeští jezdci, kteří i obsadili medailové pozice. Nejrychleji celou trať dokončila domácí jezdkyně Nina Kaločová s klisnou Ebyny, za ní se pak umístil Ladislav Arient na Apollo 6 a na třetím místě soutěž dokončil Milan Klár s Rapsodií 1.

Pátek se rozběhl na plno

 • Páteční závody započala soutěž č. 2 pro mladé koně CSIYH s handicapem 120/130 cm. Na jezdce tu čekalo 12 překážek, z toho ještě k tomu i dva dvojskoky. Vítězem se stal nejrychlejší jezdec ze Slovenska, který trať absolvoval nejrychleji a čistě na valachovi Capital Croft. Za ním se pak umístil mladý jezdec Martin Řezníček s hanoverským valachem Sabelius, který ve čtvrtek skončil se svým druhým koněm na třetím místě. Třetí místo pak obsadil Ital Turturiello Francesco s belgickou klisnou Van De Eedthoek.
 • Soutěž číslo 14 se podařilo dokončit 10 jezdcům, kterým se podařilo zvládnout Bronze Tour 120 cm bez trestných bodů. Na prvním místě skončila nakonec americká jezdkyně Tanya Levorchick s klisnou Baloubina. Na druhém místě skončila včerejší vítězka Nina Kaločová s Ebony a třetí pak byl Antonín Kutálek s Rozárkou 7.
 • V pátek se rovněž odehrála i první soutěž v rámci Diamond Tour, která se započítává do Longines Jumping Ranking a zároveň i do kvalifikace na nedělní GP. Šlo o soutěž na výšce 145 cm. Do soutěže nastoupilo na 57 jezdců. Soutěž to byla velice dramatická. Na konci zazněla belgická hymna na počest vítěze Kevina Gielena s klisnou Fariska, za ním se umístil Ital Ciriesi s Calidou a na třetím místě pak soutěž dokončil maďarský jezdec Sandor Szasz s klisnou Ferrana.
 • Poslední páteční soutěží byla ta s číslem 8, Gold Tour, s obtížností 140 cm. Zvítězil ji italský jezdec Federico Ciriesi s klisnou Cassandra 285, jenž v předchozí soutěži Diamond Tour obsadil druhé místo s jiným koněm. Na druhém místě pak skončil Sandor Szasz s Luftikus Boy a na třetím místě byla Italka Linda Bratomi s Athene.

Třetí den závodů – sobota 14. 6. 2014

 • Finále Bronze Tour absolvovalo po rozskocích celkem 11 jezdců. Soutěž nakonec vyhrál Čech Antonín Kutálek s klisnou Feminou, za ním pak skončil Ladislav Vachutek s klisnou Taktikou a na třetím místě se opětně umístil Antonín kutálek s Rozárkou 7.
 • Ve finále soutěže č. 5 startovalo 45 jezdců. Čisté konto si nakonec udrželo 9 jezdců. Vítězem byl Němec Jörne Sprehe s valachem Kick Like Bum. Na druhém místě s pouhou ztrátou 3 desetin sekundy skončil český jezdec Aleš Opatrný s koněm Caramouche a na třetím místě se pak objevil italský jezdec Francesco Turturiello s klisnou Chamel 353.
 • Další soutěž č. 14 byla na startu Diamond Tour druhou soutěží, která se započítávala do Longines Jumping Ranking. Vítězkou se stala slovenská jezdkyně Jana Miklošová s koněm Nourejevem N Z. Druhé místo obsadila další žena, a to Paulina Koza s Banjo Boy. Na třetím místě skončil maďarský jezdec Horvath Balasz s Pm Jumping Lady.
 • Do finále soutěže č. 3 se v sobotu probojovalo celkem 12 jezdců.  První se stal po velkém boji Čech Martin Řezníček s koněm Sabelius, za ním skončil Slovák Juraj Krivjansky s Capital Croft a na třetím místě skončil Maďar Horvath Balasz s Balou du Rouet Prn Balougraf.

V Neděli proběhly ještě poslední tři skokové soutěže

 • V soutěži číslo 9 se nakonec německý jezdec Jan Sphrene s koněm Kevin Kostner umístil na třetím místě. První byl Jiří Hruška se svým druhým koněm Aristo Z, který byl rychlejší než Mr. Vox, který skončil na druhém místě.
 • Olomoucké kolbiště bylo naplněno k prasknutí a vládla tu skvělá atmosféra. Soutěž č. 12 patří k těm, která se počítala na start GP Diamond Tour. Nastoupilo na ni celkem 41 jezdců, z toho 10 Čechů.  Šlo o parkur vytvořený podle přísných pravidel FEI. Nakonec soutěž dopadla takto: Na prvním místě se umístila Itálie – Ciriesi Federico s Calidou 46. Dále pak Sprehe Jan s Burberry9 a na třetím místě další Němec – Schmid Maximilian s koněm Quabs.
 • Poslední soutěží celých mezinárodních závodů  J&T BANK CSI3-W Olomouc bylo finále Silver Tour. Bylo to dramatické a neobešlo se to bez pádu, ale nakonec zde zvítězil Vladimír Tretera s koněm Quentin, za ním pak Igor Šulek s Raptorem a na třetím místě pak Jan Cigan s Queres.

Byly to vskutku vydařené závody, kterým nakonec přálo i počasí. Máme proto nadějí, že se  J&T BANK CSI3-W Olomouc do budoucna stanou tradicí ve světě skokových závodů.

                                                                                                                                   www.csi-olomouc.cz