Velvyslanectví USA v Praze: Investujte s programem SelectUSA

07. Říjen 2020

Obchodní oddělení velvyslanectví USA připravilo ve spolupráci s projektem SelectUSA celodenní program pro české investory. Firmy, které zvažují otevření pobočky, distribučního centra nebo výrobního závodu ve Spojených státech, získaly praktické informace pro rozjezd svého podnikání v zámoří.

Na úvod semináře velvyslanec Steven B. King připomněl, že Spojené státy jsou jedním z nevětších světových trhů a centrem inovací: „Nabízejí silnou zákaznickou základnu 330 milionů obyvatel. Pokud chcete dále rozvíjet své podnikání, nemůžete si dovolit ve Spojených státech nebýt.“

Obchodní radová Velvyslanectví USA Christina Sharkey zdůraznila roli programu SelectUSA a organizací ekonomického rozvoje jednotlivých amerických států. Zástupci pěti z nich poskytli zájemcům bližší informace o příležitostech a investičních pobídkách ve svých státech. České firmy se sešly se zástupci Jižní a Severní Karolíny, Ohia, Virginie a společnosti FirstEnergy Corp, která působí ve vybraných oblastech pěti amerických států – Maryland, New Jersey, Ohio, Pensylvánie a Západní Virginie.

O osobní zkušenost ze zakládáním firmy ve Spojených státech se podělili Jiří Ferenc a Jakub Šebor z Fermat Group/Lucas Precision. Zdůraznili unikátní příležitosti, které Spojené státy nabízejí, včetně přístupu ke špičkovým odborníkům a tendrům na vládní zakázky.

Zástupci společnosti Dentons a ČSOB hovořili s potenciálními investory o americkém právním a finančním sektoru. Vícekonzulka Sonia Wettstein informovala o obchodních vízech a možnostech cestování, včetně opatření nedávno přijatá v souvislosti s koronavirem.

SelectUSA je program americké vlády pro podporu zahraničních firem, které mají zájem investovat ve Spojených státech. Každoročně organizuje sumit, který představuje Spojené státy jako přední světovou lokalitu pro zahraniční investice. Investoři mají příležitost setkat se se zástupci amerických organizací pro ekonomický rozvoj v jednotlivých státech USA, zástupci federální vlády a s firmami nabízejícími služby pro investory.

Velvyslanectví USA v Praze

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže