Vidět a být viděn – špičkové dioptrické brýle Silhouette

Brýle Silhouette - kvalita i moderní design
Martin Straka
20. Červenec 2018

Při výběru slunečních brýlí hraje jméno jejich výrobce pro mnoho zákazníků klíčovou roli, při výběru těch dioptrických je brand často upozadněný a zájemci o nové brýle se dívají na nabídku té či oné optiky jako na jednolitou množinu a nehledají v ní rozdíly dané značkou. To na jednu stranu nemusí znamenat zásadní problém, na stranu druhou, pokud si chtějí být zákazník nebo zákaznice jistí, že jejich nové brýle budou nejen plnit svoji hlavní funkci – umožní jim dobře vidět – ale budou se též pyšnit opravdu špičkovou kvalitou a také budou představovat produkt odpovídající posledním módním trendům, není značka výrobce zanedbatelným parametrem.

Silhouette - ztělesněná elegance

Silhouette - ztělesněná elegance

Firma Sihouette byla založena v roce 1964 v rakouském Linci a od té doby se propracovala v jednoho z lídrů na světovém trhu s dioptrickými brýlemi. Jejich brýle můžeme spatřit na tváři britské královny Alžběty, Eltona Johna, Cate Blanchette, astronautů NASA při jejich výstupech do volného vesmíru nebo třeba vídeňských filharmoniků. Značka Silhouette si zakládá na špičkovém designu kombinovaném s nekompromisní kvalitou zpracování i použitých materiálů.

Moderní technologie a materiály, např. revoluční plast SPX

Moderní technologie a materiály, např. revoluční plast SPX

Mezi ikonické modely Silhouette patří především brýle řady Titan Minimal Art. Brýle z této řady jsou zhotoveny z titanu a vyznačují se jednoduchými, čistými liniemi, které z nich dělají vysoce elegantní designové produkty. Právě tato řada se stala základem pro vývoj specifických brýlí pro astronauty, běžně je ale můžeme spatřit na televizních obrazovkách, kde model č.8568 v úpravě se zeleným polarizérem popularizuje poručík Horatio Cane v seriálu Kriminálka Miami. I v čiré dioptrické verzi ale vypadají skvěle. Novější řadou je potom Silhouette SPX, která místo titanu sází na revoluční plastový materiál stejného označení. Řada se taktéž stává vysoce populární.

 

Značka Silhouette je zkrátka zárukou kvality i moderního designu a jen těžko s ní můžete šlápnout vedle.