NEWS & ARTICLES

VIRTUÁLNÍ REALITA V PRAZE – FESTIVAL CZECH VR FEST S KONFERENCÍ

ARTICLE BY

Ve dnech 24. a 25. května 2017 v Jatkách78 v Praze-Holešovicích proběhne festival s konferencí věnované virtuální a rozšířené realitě Czech VR Fest. V rámci odborné části programu Czech VR Festu se uskuteční konference pro manažery a inovátory. Pro širokou veřejnost je pořádána jako součást festivalu výstava, na níž si zájemci budou moci odzkoušet veškerý hardware i software související s virtuální realitou vlastními smysly.

Během posledních dvanácti měsíců dorazila virtuální realita i rozšířená realita v plné síle i do českého prostředí. Přínosy v oblastech strojírenského průmyslu, vzdělávání, armády, kultury, zdravotnictví a řady dalších oborů jsou nesporné. Proto na konferenci představí světu řadu projektů vznikajících v prostředí českých vývojářů a grafiků, propojí je s investičními fondy, granty, univerzitami i soukromým sektorem, tedy se všemi, kteří hledají cesty k zásadním inovacím vývojových, výrobních a obchodních procesů.

Virtuální a rozšířená realita se může již v roce 2020 stát průmyslem s multimiliardovým potenciálem. Už dnes jsou do odvětví investovány miliardy dolarů. Zájem o takové investice u nás nemají pouze čeští, ale i významní zahraniční investoři, v nejbližší době lze očekávat umístění stovek miliónů dolarů do rozvoje tohoto dynamického odvětví u nás.

Na konferenci festvialu Czech VR Fest se představí zástupci firem a odborníci z celého světa, například Veronika McGregorová z NASA, Masaru Ohnogi z šanghajské společnosti Gumi Inc., největší autorita komunity VR/AR v USA Ryan Bell, který je zakladatelem VRScoutu a má za sebou také projekt pro prezidenta Baracka Obamu. Zúčastní se rovněž zástupci Microsoftu, Škody Auto i dalších významných společností.

Důležitou součástí Czech VR Festu bude VIP párty pro partnery, přednášející, vystavovatele a návštěvníky konference, na níž budou mít účastníci příležitost navazovat kontakty mezi sebou, tedy mezi komunitami vývojářů, představitelů komerčního sektoru, investorů a zástupců státních institucí.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

*Czech VR Fest
+420 603 818 450
martin.kotek@czechvrfest.com
Bubenské nábřeží 306/13, Praha

Firemní články

Budoucnost v přítomnosti: Festival a konference virtuální a rozšířené reality

22.5.2017

Ve dnech 24. a 25. května 2017 v Jatkách78 v Praze-Holešovicích proběhne festival s konferencí věnovanou virtuální a rozšířené realitě Czech VR Fest. V rámci odborné části programu Czech VR Festu se uskuteční konference pro manažery a inovátory.

VIRTUÁLNÍ REALITA V PRAZE – FESTIVAL CZECH VR FEST S KONFERENCÍ

12.5.2017

Ve dnech 24. a 25. května 2017 v Jatkách78 v Praze-Holešovicích proběhne festival s konferencí věnované virtuální a rozšířené realitě Czech VR Fest. V rámci odborné části programu Czech VR Festu se uskuteční konference pro manažery a inovátory.