Vision Next 100, předzvěst aut budoucnosti v podání Rolls-Royce

Redakce Luxus.cz
08. Červenec 2016
Čtenost článku je: 14012 [?]
Rolls-Royce, legendární a tradiční britská značka, představila svoji vizi vozů budoucnosti. Rolls-Royce Vision Next 100, která má na kapotě sošku Spirit od Ecstasy, je předzvěstí toho, jak by mohla auta v budoucnosti vypadat.

Auto má velmi moderní, futuristický design, pod dlouhou kapotou je zavazadlový prostor. Pohání jej dva elektromotory, které jsou umístěné na nápravách. Výkon vozu je asi 500 kW. Kdo by hledal ve vozu volant, nenašel by ho, auto se totiž řídí samo. Stejně tak v autě chybí palubní deska. Majitelé auta se mohou těšit i na další vymoženosti, jakými je například zdvihací střecha. Díky ní bude Váš odchod z auta slovy ředitele společnosti Torstena Müller-Ötvöse „grandiózní entrée“.

Koncept vozu 103EX je skoro šest metrů dlouhý, má jedny dveře a luxusní interiér. Uvnitř naleznete ebenové dřevo, koberce z ručně vyráběného hedvábí, LED televizor a DVD přehrávač. Místo běžných sedaček je uvnitř kožený gauč pro dva lidi.

Ve voze Vám bude dělat společnost umělá inteligence s názvem Eleanor, která dostala své jméno po britské herečce a modelce Eleanor Thorton. Kromě autopilota zvládne i ovládání polohy sedaček, otevírání dveří a cokoli, co byste mohli potřebovat. Eleanor si také pamatuje informace o Vašich oblíbených trasách či restauracích. Není známo, kdy a jestli vůbec bude tento prototyp brázdit silnice, ale jisté je, že se jedná o nejoriginálnější koncept osobního vozu budoucnosti, který byl zatím kdy představen.

.

Rolls-Royce Motor Cars Prague