Vize krásy v prezentaci jedinečného projektu Roberta Coina a osmi českých návrhářů

Redakce Luxus.cz
27. Říjen 2016
Roberto Coin oslovil osm českých návrhářů, aby s nimi vytvořil unikátní vizi krásy a ženskosti. Vznikla tak vzácná kolekce modelů, které jsou inspirovány šperky věhlasného mistra.

V jedinečném projektu se setkávají přední čeští tvůrci: Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Ivana Mentlová, Zuzana Kubíčková, Tatiana Kovaříková, Lukáš Macháček, LAFORMELA a Michael Kováčik. Ve fascinujícím světě neutuchajících inspirací tak mohli dát průchod vlastnímu ztvárnění výjimečnosti šperků Roberta Coina.

Společný projekt vyvrcholil 12. října 2016 slavnostním odpolednem v prostorách italské ambasády za osobní přítomnosti Roberto Coina a českých návrhářů, kteří během prezentace předvedli svou osobní vazbu jeho dílu.

Naše redakce měla tu čest akce se zúčastnit. Nutno podotknout, že není lehké vymyslet zajímavou a poutavou prezentaci šperků, nicméně pražskému zastoupení Roberto Coin se to rozhodně povedlo a v tomto duchu může směle pokračovat i po další roky. Souznění šatů a šperků bylo okouzlující. Krása okamžiku byla ještě dokonalejší díky místu, v němž se prezentace konala. Impozantní prostory italské ambasády a nádherně připravený catering příjemnou atmosféru „čaje o páté“ podtrhly. Přítomnost samotného mistra Roberta Coina s manželkou, ale také italského ambasadora jenom dokazuje, jak moc je pro mistra český trh důležitý…

Koncentrovaná esence italského a českého řemesla přirozeně zdůrazňuje ženskost a jedinečnou poetičnost, která je pro tvorbu známého italského šperkaře signifikantní. Každý z návrhářů ji však pojal zcela svébytně a ve svém modelu odrazil vlastní tvůrčí svobodu. „Kolekce Golden Gate mne nadchla svým minimalismem, energií a sílou, což pro mne bylo zásadní ideou pro tvorbu modelu, který se přibližuje rovněž struktuře slavného mostu,“ vysvětluje Liběna Rochová. Ivana Mentlová se zas nechala inspirovat kolekcí Princess a slavné návrhářské trio LAFORMELA se zamilovalo do nejnovější kolekce Gourmette.

Nezávisle na sobě však všichni umělci zachycují proměnlivost a zároveň nadčasovou krásu přirozené ženskosti, která se může proměňovat dle přání a nálady každé z žen. V hlavní roli vystupuje žena, která coby bezbřehá inspirace samotného pana Coina sjednocuje šperkařské a oděvní dílo v jeden celek.

Roberto Coin také vyjádřil svou podporu českým designérům zorganizováním focení všech osmi modelů pod taktovkou Anny Mrazek Kovačič s modelkou a slovenskou Miss 2016 Kristínou Činčurovou a také se známou módní blogerkou Inou T., na níž Liběna Rochová ušila model inspirovaný kolekcí Golden Gate.

Petra Měchurová předvedla při focení svůj talent a dokonale přizpůsobila účesy Kristíny a Iny k celkové náladě outfitu. Prezentace byla velmi krásnou a honosnou akcí. Na její konec si Roberto Coin, jak je u něho zvykem, připravil pro své hosty překvapení. Byla jím ukázka jedinečných šperků, které jsou limitované jedním kusem. Tyto luxusní šperky jsou absolutní špičkou ve šperkařské práci a jsou už vyprodané… jak překvapivé!

New Barocco by Zuzana Kubíčková

New Barocco by Zuzana Kubíčková

New Barocco by Zuzana Kubíčková
Poi Moi by Tatiana Kovaříková
Rock Diamonds by Lukáš Macháček
Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy