Vize krásy v prezentaci jedinečného projektu Roberta Coina a osmi českých návrhářů

Redakce Luxus.cz
27. Říjen 2016
Roberto Coin oslovil osm českých návrhářů, aby s nimi vytvořil unikátní vizi krásy a ženskosti. Vznikla tak vzácná kolekce modelů, které jsou inspirovány šperky věhlasného mistra.

V jedinečném projektu se setkávají přední čeští tvůrci: Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Ivana Mentlová, Zuzana Kubíčková, Tatiana Kovaříková, Lukáš Macháček, LAFORMELA a Michael Kováčik. Ve fascinujícím světě neutuchajících inspirací tak mohli dát průchod vlastnímu ztvárnění výjimečnosti šperků Roberta Coina.

Společný projekt vyvrcholil 12. října 2016 slavnostním odpolednem v prostorách italské ambasády za osobní přítomnosti Roberto Coina a českých návrhářů, kteří během prezentace předvedli svou osobní vazbu jeho dílu.

Naše redakce měla tu čest akce se zúčastnit. Nutno podotknout, že není lehké vymyslet zajímavou a poutavou prezentaci šperků, nicméně pražskému zastoupení Roberto Coin se to rozhodně povedlo a v tomto duchu může směle pokračovat i po další roky. Souznění šatů a šperků bylo okouzlující. Krása okamžiku byla ještě dokonalejší díky místu, v němž se prezentace konala. Impozantní prostory italské ambasády a nádherně připravený catering příjemnou atmosféru „čaje o páté“ podtrhly. Přítomnost samotného mistra Roberta Coina s manželkou, ale také italského ambasadora jenom dokazuje, jak moc je pro mistra český trh důležitý…

Koncentrovaná esence italského a českého řemesla přirozeně zdůrazňuje ženskost a jedinečnou poetičnost, která je pro tvorbu známého italského šperkaře signifikantní. Každý z návrhářů ji však pojal zcela svébytně a ve svém modelu odrazil vlastní tvůrčí svobodu. „Kolekce Golden Gate mne nadchla svým minimalismem, energií a sílou, což pro mne bylo zásadní ideou pro tvorbu modelu, který se přibližuje rovněž struktuře slavného mostu,“ vysvětluje Liběna Rochová. Ivana Mentlová se zas nechala inspirovat kolekcí Princess a slavné návrhářské trio LAFORMELA se zamilovalo do nejnovější kolekce Gourmette.

Nezávisle na sobě však všichni umělci zachycují proměnlivost a zároveň nadčasovou krásu přirozené ženskosti, která se může proměňovat dle přání a nálady každé z žen. V hlavní roli vystupuje žena, která coby bezbřehá inspirace samotného pana Coina sjednocuje šperkařské a oděvní dílo v jeden celek.

Roberto Coin také vyjádřil svou podporu českým designérům zorganizováním focení všech osmi modelů pod taktovkou Anny Mrazek Kovačič s modelkou a slovenskou Miss 2016 Kristínou Činčurovou a také se známou módní blogerkou Inou T., na níž Liběna Rochová ušila model inspirovaný kolekcí Golden Gate.

Petra Měchurová předvedla při focení svůj talent a dokonale přizpůsobila účesy Kristíny a Iny k celkové náladě outfitu. Prezentace byla velmi krásnou a honosnou akcí. Na její konec si Roberto Coin, jak je u něho zvykem, připravil pro své hosty překvapení. Byla jím ukázka jedinečných šperků, které jsou limitované jedním kusem. Tyto luxusní šperky jsou absolutní špičkou ve šperkařské práci a jsou už vyprodané… jak překvapivé!

New Barocco by Zuzana Kubíčková

New Barocco by Zuzana Kubíčková

ROBERTO COIN

Galerie

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
Rock Diamonds by Lukáš Macháček
Poi Moi by Tatiana Kovaříková
New Barocco by Zuzana Kubíčková

Firemní články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

ROBERTO COIN

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže