VMware Cloud urychluje modernizaci aplikací pomocí multicloudových služeb

28. Duben 2021

Řešení společnosti VMware již více než 20 let slouží k provozování klíčových podnikových aplikací po celém světě. Více než 300 000 zákazníků na řešeních VMware postavilo a provozuje přes 85 milionů výpočetních prostředí a více než pět milionů vývojářů denně buduje aplikace na technologiích VMware. Dnes společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW) zákazníkům pomáhá naplno využít možnosti multicloudu a poskytovat moderní aplikace tak rychle, jak pro své aktivity potřebují.

VMware Cloud je distribuovaná multicloudová platforma, která umožňuje urychlit modernizaci aplikací v datovém centru, v koncových lokalitách a v libovolném cloudu. Přináší výrazné výhody jak vývojářům, tak správcům IT, kteří jsou mnohdy nuceni ke kompromisům. VMware Cloud zvyšuje produktivitu vývojářů tím, že jim umožňuje budovat aplikace a nasazovat je v libovolném cloudu. Platforma umožňuje podnikovému IT modernizovat infrastrukturu a provozovat ji ekonomičtěji a s menšími riziky. Spolu s představením VMware Cloud přichází VMware s dalšími souvisejícími novinkami. Patří mezi ně:

  • VMware Cloud Universal: flexibilní předplatné, které zjednodušuje pořízení a spotřebu multicloudové infrastruktury VMware a služeb pro její správu.

  • VMware Cloud Console: prostředí pro jednotné monitorování a správu cloudové infrastruktury VMware bez ohledu na to, kde je umístěná.

  • VMware App Navigator: nová nabídka pro vyhodnocování a stanovování priorit transformace aplikací podle jejich užitku v kontextu celého aplikačního prostředí.

Stojíme na prahu další fáze vývoje cloudu a aplikací. Architektura je stále více distribuovaná a stále častěji multicloudová, a moderní aplikace co do počtu brzy překonají ty tradiční. Všichni manažeři IT dnes řeší otázku, jak využít tyto inovace bez zvýšení komplexity a rizik,” říká Raghu Raghuram, provozní ředitel pro produkty a cloudové služby společnosti VMware. „VMware Cloud je dnes jediné cloudové řešení, které mohou zákazníci využít v datovém centru i v libovolném cloudu a díky tomu modernizovat rychleji, jednodušeji a bezpečněji. U služby VMware Cloud Universal stačí jediná licence a zákazníci získají schopnost nasazovat aplikace v jakémkoli prostředí a libovolně je přesouvat podle toho, jak se mění obchodní nebo technické požadavky,“ dodává.

VMware Cloud v AWS nám poskytl bezpečné umístění pro běžící aplikace. Mohli jsme vzít naši platformu VMware Cloud a celou ji přesunout přímo do AWS,“ říká Sarah Lucas, ředitelka pro infrastrukturu a platformy sázkové kanceláře William Hill. „Mohli jsme přejít do veřejného cloudu rychle, aniž bychom museli školit náš IT tým v práci s jiným cloudovým prostředím. K dnešnímu dni jsme migrovali přes 3000 virtuálních strojů a stovky aplikací. Nyní můžeme flexibilněji škálovat a zavádět služby rychleji a konzistentněji v celé platformě VMware Cloud. Očekáváme, že VMware Cloud Universal nám nabídne ještě flexibilnější model pro provoz a další rozvoj našeho prostředí VMware Cloud,“ dodává.

Modulární multicloudové služby pro všechny aplikace a pro všechna prostředí

Iniciativy zaměřené na aplikace vedou k lepším obchodním výsledkům, zlepšují zákaznickou zkušenost, podporují rozvoj inovativních digitálních služeb a umožňují práci odkudkoli. Firmy, které společnost VMware oslovila ve svém průzkumu, uvádí, že 90 % takových iniciativ se týká modernizace a 80 % dnes nasazuje aplikace distribuovaně v datovém centru, cloudu a koncových lokalitách.

VMware Cloud je platforma pro lokální i cloudové prostředí s jednotným zabezpečením a řízením provozu, podporuje tradiční i moderní aplikace, nabízí připojení ke všem nativním cloudovým službám a splňuje požadavky vývojářů i správců IT. Zákazníkům přináší jednoduchost jediného provozního modelu pro celý multicloud a přenositelnost, která odstraňuje problém hranic mezi jednotlivými cloudy. Zákazníci získávají podstatné výhody včetně zvýšení produktivity vývojářů až o 80 % s využitím aplikačních služeb VMware Tanzu, snížení provozních nákladů o 59 % a urychlení migrace do cloudu o 46 %.

VMware Cloud umožňuje zákazníkům nasazovat aplikace na platformě VMware Cloud Foundation běžící v cloudu Amazon Web Services (AWS), Azure, Google Cloud, IBM Cloud nebo Oracle Cloud, na platformě VMware Cloud on Dell EMC a v cloudových prostředích poskytovaných stovkami ověřených partnerů v rámci programu VMware Cloud Verified. Tržiště VMware Marketplace zákazníkům zpřístupňuje tisíce ověřených vývojářských řešení od třetích stran nebo poskytovaných jako open source. Zákazníci VMware Cloud mohou také využívat nativní veřejné cloudy a poskytovat vývojářům přístup k veškerým nativně cloudovým službám.

VMware