Volvo míří vysoko. Pro rok 2025 plánuje, že třetina prodaných vozů bude umět jezdit sama

Redakce
26. Červen 2018

Švédská automobilka Volvo si do budoucna klade ještě vyšší cíle než doposud. Zaměřit se chce především na elektromobily, ale například i na vozy s autonomním řízením, míří tedy opravdu vysoko. Obliba vozů Volvo neustále stoupá – vždyť jen za rok 2017 prodalo po celém světě 571.577 vozů. Do druhé poloviny příštího desetiletí má v plánu oslovit a přilákat 5 milionů zákazníků.

Společnost Volvo Cars představila veřejnosti své nové obchodní ambice. Kolem roku 2025 by se ráda posunula na vedoucí pozici v oblasti globálního obchodu s automobily. Nemalý podíl by měly tvořit elektromobily.

Očekává se, že až polovinu ročního prodeje budou tvořit plně elektrická vozidla, přičemž jednu třetinu za všech prodaných vozů budou tvořit vozy s autonomním řízením a polovinu automobilů si zákazníci koupí na základě předplacených služeb.

"Očekávání našich zákazníků se velmi rychle mění. To pro společnost Volvo Cars znamená nutnost rychle se změnám přizpůsobit. Zmíněné iniciativy pomohou automobilce Volvo změnit se z výhradního výrobce automobilů na poskytovatele přímých spotřebitelských služeb,“ řekl Håkan Samuelsson, prezident a generální ředitel švédské automobilky. Švédská automobilka plánuje úspory ve formě sdílených nákladů, nižších zprostředkovatelských nákladů a další.

VOLVO

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže