Vrchol hodinářského umění společnosti Rolex: hodinky Oyster Perpetual Day-Date

Redakce Luxus.cz
19. Prosinec 2017
Pokud Váš partner miluje kvalitní hodinky, mohl by jej oslovit model hodinek Oyster Perpetual Day-Date, který je nejprestižnějším ze všech modelů značky Rolex. Tyto jedinečné hodinky jsou ve světě hodinek ikonou, nejen díky jejich technickým parametrům, ale také díky jejich výjimečnému příběhu.Tento ojedinělý „Superlative Chronometer“ se spolehlivým výkonem a impozantním vzhledem si oblíbili státníci, vizionáři a slavné a vůdčí osobnosti tohoto světa, a to již od roku 1956, kdy byl model Rolex Oyster Perpetual Day-Date poprvé vyroben.

Hodinky mají v sobě všechny inovativní prvky, které kdy značka Rolex světu představila. Patří k modelové řadě Oyster, která je následovníkem vůbec prvních náramkových vodotěsných hodinek na světě vytvořených společností Rolex už v roce 1926. Důmyslný patentovaný systém chrání mechanický strojek před nebezpečím velké prašnosti, vlhkosti a dalších nepříznivých vlivů venkovního prostředí. Hodinky Day-Date patří zároveň mezi modelovou řadu Oyster Perpetual, což znamená, že jsou vybaveny samonatahovacím systémem s perpetuálním rotorem, který si společnost Rolex nechala patentovat. Hodinky Day-Date získaly své jméno podle toho, že na svém číselníku mají umístěnu funkci kalendáře. Zobrazení kalendářního data bylo v té době u náramkových hodinek novinkou - bylo to vůbec poprvé, kdy náramkové hodinky zobrazovaly vedle data i den v týdnu v nezkrácené podobě. Názvy jednotlivých dnů v týdnu lze zobrazit ve 26 jazycích . Díky zobrazení dne v týdnu a data v malých okénkách je jejich čitelnost jednodušší, protože lidské oko nemusí hledat tento údaj na obvodu číselníku, jak tomu bylo dříve.

Na všech modelech řady Rolex je nápis „Superlative Chronometer Officially Certified“, což znamená, že jde o mimořádný, oficiálně certifikovaný chronometr „Superlative Chronometer“. Pro hodinky Day-Date je tento nápis zvlášť příznačný, neboť zdůrazňuje výjimečnou přesnost hodinového strojku. Jestliže označení chronometr znamená, že jde o oficiálně testované velmi přesné hodinky odchylující se od přesného času ne více než o několik vteřin za den, pak označení „Superlative Chronometer“ poukazuje na to, že takto oficiálně označené hodinky musí být ještě přesnější.

Model hodinek Day-Date je nepřekonatelným modelem, který vytvořil sám zakladatel společnosti Rolex Hans Wilsdorf a ve kterém dosáhl maximální dokonalosti hodinářského umění a řemesla. Tento model, jemuž je ne nadarmo přezdíváno „prezidentské hodinky“ ztělesňuje úspěchy a prestiž značky Rolex a je výrazem úspěchu, slávy a prestiže svých majitelů. Jako první získal zastoupení pro značku Rolex pan Bechyně, majitel stejnojmenného hodinářství. Švýcarskou firmu Rolex zastupuje v České republice již od roku 1996. Tyto skvosty můžete u nás zakoupit jen na třech místech, z nichž právě dvě jsou prodejny Hodinářství Bechyně v ulici Štěpánská 57 a Václavské náměstí 10.