NEWS & ARTICLES

Výběr zajímavých koncertů, které pořádá Brno koncert

ARTICLE BY
BRNO KONCERT

Jedna z velkých osobností české kultury, JIŘÍ SUCHÝ, se představí v brněnském sále Sonocentrum v pondělí 29. května 2017. Společně s jeho dlouholetou kolegyní JITKOU MOLAVCOVOU nás pozve do zlaté éry Semaforu. Kromě pozapomenutých písní v programu zazní i známé písničky, jako např. Pramínek vlasů, Klokočí, Blues pro tebe, Lípa zelená, Marnivá sestřenice a další.
Jiří Suchý, polovina z autorské dvojice Suchý & Šlitr, je znám především jako zpěvák, textař, herec. Divadlo, které založil právě s Jiřím Šlitrem, se stalo v šedesátých letech kultovní scénou české kultury. Většina písniček napsaná autorskou dvojicí S&Š zlidověla a dodnes se mnozí interpreti české popmusic k jejich odkazu hlásí.
Jitka Molavcová nastoupila do Divadla Semafor v roce 1970, stala se jednou ze semaforských „girls“, kde zpočátku zpívala v originále zejména francouzské šansony. Hlavní role přišla ve Smutku bláznivých panen a ve hře Faust v ní Suchý definitivně našel jevištního partnera, od té doby tvoří nerozlučnou uměleckou dvojici. Nejslavnější je samozřejmě spojení Jonáš – Melicharová.

Česká zpěvačka a herečka PETRA JANŮ, trojnásobná držitelka Zlatého slavíka, přijede do Brna 18.10.2017! Koncert v rámci turné Léta bláznivá 65 se uskuteční v luxusním prostředí sálu Sonocentrum, který vyniká kvalitním ozvučením a diváckým komfortem. Na pódiu ji bude doprovázet skupina Amsterdam.
Petra Janů, vlastním jménem Jana Petrů, se narodila 19. listopadu 1952 v Praze. Svou uměleckou dráhu započala v roce 1972, kdy vystupovala v divadle S. V 80. letech byla významná zejména spolupráce s Otou Petřinou, který psal pro Petru Janů téměř všechny její písně. Ve druhé polovině osmdesátých let vznikla komerčně velmi úspěšná alba Jedeme dál (s Petrem Jandou), Už nejsem volná a S láskou... Petra Janů v tomto období volně přešla z čistě rockové hudby do vod pop-music. V roce 1987 se poprvé stala "Zlatou slavicí".
Přijďte si připomenout hitovky jako Říkej mi, Motorest, Jámy či Už nejsem volná ve středu 18.10.2017 do supermoderního sálu Sonocentrum v Brně!

Do České republiky přijíždí po letech slavná britská glamrocková formace THE SWEET. Skupina se proslavila v 70. letech v sestavě Brian Connolly, Steve Priest, Andy Scott, Mick Tucker a patřila k hlavním protagonistům glamrockové éry.
Založení The Sweet se datuje do roku 1968 pod názvem Sweetshop a zanedlouho se hity kapely začaly pravidelně objevovat na špici světových hudebních žebříčků. Slavnými se staly písně Funny Funny, Block Buster, Hell Raiser, The Ballroom Blitz, Teenage Rampage, Turn It Down, Fox on the Run a Love Is Like Oxygen.
V minulosti se do Česka opakovaně vraceli. The Sweet se letos představí na dvou exkluzivních koncertech, a to 19.10.2017 v brněnském Sono Centru a 20.10.2017 v pražské Lucerně. Přijedou v aktuální sestavě: Andy Scott, Bruce Bisland, Tony O'Hora a Peter Lincoln.

Od doby, kdy skupina ABBA, tedy Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid, slavná švédská čtveřice, která dobyla v 70. - 80. letech svět, koncertovala naposledy, uplynulo 31 let. Dodnes zůstává ABBA v popředí zájmu velkých televizí a radií po celém světě a jejich písně jsou stále živé díky muzikálovému představení Mamma Mia.
Jako pocta této masivně populární formaci vznikl v roce 1999 projekt ABBA MANIA, který vás přenese zpět časem do doby největší slávy ABBA famózním živým vystoupením. Dnes již vysoce ceněná show odehrála svá první představení v roce 2000. V roce 2003 přišla první významná ocenění, ABBA Mania obdržela prestižní cenu Radia Regenbogen za nejlepší muzikál roku 2002. V následujícím období ABBA Mania vyprodala halu pro 10000 lidí v Kolíně nad Rýnem a 24krát Schillerovo divadlo v Berlíně. Během jednoho desetiletí projekt ABBA Mania zavítal snad do všech koutů světa. Koncert ve Wiener Stadthalle v roce 2017 navštívilo 6000 lidí. 17. listopadu, na výročí Sametové revoluce, se ABBA Mania představí v Brně.

Česká zpěvačka, trojnásobná vítězka čtenářské ankety časopisu Mladý svět Zlatý slavík, MARTA KUBIŠOVÁ, se po prodělaném infarktu rozhodla, že ve svých pětasedmdesáti letech ukončí svou pěveckou kariéru. V pražském Divadle Ungelt, které se od roku 1998 stalo jejím stálým působištěm, uvedla v březnu 2016 večer s názvem Poslední recitál, který bude mít derniéru v září 2017. V rámci tohoto turné se vrátila v únoru do brněnského Sonocentra, kde publikum aplaudovalo ve stoje. Na koncertu, který měl být tím posledním, však mile překvapila všechny přítomné zprávou, že se ještě vrátí. Je proto pro Brno koncert velkou ctí uvést podzimní termín jejího vystoupení v Sonocentru v Brně v neděli 8.10.2017.
V rámci recitálu a bezmála dvouhodinového vystoupení zazní nejen známé písně jako Depeše, Nechte zvony znít, Ring-o-ding, Hey Jude, Óda na ticho, Nechci být ta druhá, Píseň o štěstí, Vyznání, Magdalena nebo Modlitba pro Martu, ale dojde také na skladby z muzikálu Touha jménem Einodis, ve kterém momentálně Marta Kubišová září v hlavní roli společně s Anetou Langerovou.


AUTOR ČLÁNKU