Výborné jídlo a víno v luxusní restauraci POrtfolio

15. Červen 2020

Četli jste někdy, nebo jen slyšeli o skvělých pražských restauracích? Zavítali jste někdy do nějaké? Rádi bychom Vám dnes podali recenzi právě na jednu, která si titul opravdové luxusní restauraci rozhodně zaslouží.

Pan Hutta slyšel o restauraci Portofolio už hodně chvály. Přeci jen, sama restaurace říká, že nás chce vzít do světa plného zážitků, chutí a příležitostí, ve kterém stojí vše jen na nejkvalitnějších surovinách. Pan Hutta to může rozhodně jen potvrdit. S úžasnou Denisou Dovalovou, se kterou se neviděl už několik měsíců, se právě do Portofolia, které v roce 2019 získalo ocenění Travellers´ Choice společnosti Tripadvisor a od roku 2016 je doporučovaná v průvodci Michelin, vydal na večeři, aby si ujasnil vše, co o této restauraci slyšel.

 

Předem musíme upozornit, že pokud se právě sem vydáte, rozhodně si nechte několik dní předem vytrávit, protože šéfkuchař Tomáš Císařovský na Vás bude připraven s těmi nejchutnějšími pokrmy. Vše začne champagne, hned nato si vychutnáte jednoduché, vyvážené, ale zároveň skvělé degustační menu, ke kterému dostanete přesně tak vyladěné víno, jaké si umíte jen představit.

Bezpochyby již zmiňovaná kvalita a čerstvost surovin, které se k přípravě jídel v Portofoliu používají, dávají každému pokrmu své. Ale rozhodně v žádném z jídel nechybí ani profesionálnost Tomáše Císařovského.

K obsluze v restauraci se pan Hutta vyjádřil jasně: „V Portofoliu najdeme obsluhu na úrovni Michelinských restaurací, a že mám s čím srovnávat.“

Ale to by nebyl pan Hutta, aby si celý tento velkolepý zážitek ještě nepovýšil. Zašel se podívat i do kuchyně, kde mohl spatřit všechna tak kouzla a podívanou, kterou pan Císařovský s jídly dovede. Jednalo se bezpochyby o jeden z největších gastronomických zážitků, které můžeme vidět. Dále s Denisou navštívili i vinný sklípek, kde se pan Hutta ihned zamiloval. Když totiž spatřil Ryzlink od Sonberku – 2010, bylo mu jasné, že právě to je dokonalé víno pro něj.

POrtfolio Restaurant

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže