TO: Vydařená filmová adaptace Kingovy hororové knihy

Redakce
15. Leden 2018
To je mistrovská hororová kniha Stephena Kinga, která díky režisérovi Andy Muschiettimu ožila pro další generace. Povedený horor byl natočen loňského roku. Režisér udělal ve filmu několik změn. Poté poslal autorovi knihy za ně omluvu, ale King mu odepsal, že se vším souhlasí a líbí se mu.

Film pojednává o sedmi kamarádech žijících v americkém Derry, kteří spojí své síly proti neskutečně hrůzné bytosti, která už celá staletí děsí jejich městečko. TO s tváří tančícího klauna jménem Pennywise je cosi nevýslovně mocného, stvůra schopná vzít na sebe podobu nejtemnějších běsů člověka. Uniknout TOMU mohou děti pronásledované nejčernějšími nočními můrami pouze společně.

Ve filmu hrají Jaeden Lieberher, Sophia Lillis, Jeremy Ray Taylor, Finn Wolfhard, Jack Dylan Grazer, Chosen Jacobs, Wyatt Oleff a další. Od ledna letošního roku je k dostání také ve formátu Blu-Ray u BIOSCOPu, i s bonusovým diskem. Na něm můžete sledovat, jak se Bill Skarsgard připravoval na roli archetypálního netvora známého jako Tančící klaun Pennywise, nebo jak se během natáčení filmu daly dohromady dětské herecké hvězdy.

Stephen King na něm také odhalí kořeny svého románového bestselleru a původ dětského strachu a vysvětlí, jak stvořil své nejznámější monstrum. A nemohou chybět ani vystřižené scény.

Firemní články

2018

2017

Seznam událostí

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor