VÝJIMEČNÝ SPORTOVNÍ MODEL PÁNSKÝCH HODINEK BVLGARI OCTO BI-RETRO BRAZIL VZDÁVAJÍ HOLD BRAZILSKÝM BARVÁM

Redakce
23. Červen 2014
Čtenost článku je: 14630 [?]

BVLGARI OCTO BI-RETRO BRAZIL jsou jedinečnými hodinkami vzdávajícími hold Brazílii. Byly vytvořeny mistry hodinářskými v samém srdci švýcarského pohoří Jura. Tyto hodinky, jež jsou barevně oděny do modré, žluté a zelené barvy byly vyrobeny pouze v počtu 50 kusů.

Tříbarevný ciferník těchto hodinek je ručně vyroben s nejvyšší pečlivostí a za použití vzácné techniky „Champlevé“. Respekt k tradičním technikám Haute Horlogerie současně nenarušují nové moderní techniky. Vybrané motivy připomínající Brazílii představují moderní interpretací vlajky. Zelená barva prezentuje tradiční barvu Dynastie Braganza, bývalé brazilské královské rodiny, která symbolizuje naději a přírodu. Je to rovněž přímý odkaz na Amazonský prales, jeden z největších světových pokladů. Žlutá barva pak evokuje zlato a je symbolickou barvou Habsburské dynastie, stejně jako přírodních zdrojů země. Modrá pak dává hold nádherné obloze nad městem Rio de Janeiro , jež je jedno z nejznámějších na světě. A právě zde se letos v roce 2014 koná z velké části mistrovství světa ve fotbale. Rio de Janeiro navíc bylo dříve i hlavním městem Brazílie.

Zcela unikátní hodinky BVLGARI dávají důraz na původní linie, které vyplývají z důmyslného spojení Haute horlogerie a architektury. Typická BVLGARI sofistikovanost se ztělesňuje ve 43 mm velkém těle z oceli s keramickými a rhodiovanými prvky, které jsou opatřeny kaučukovým páskem a ocelovým zapínáním. Tvar hodinek je inspirován osmihranným motivem římské baziliky v Axentiusu a dílem Leonarda da Vinciho. Hodinky pohání mechanický samonátažný strojek Kalibr GG7722 s hodinovou rezervou chodu a funkce „jumping hours“, který má i retrográdní minuty a datum. Displej pak umožňuje rychlé a efektivní čtení. Datumovka se objevuje v dolní části ciferníku. Octo Bi-Retro jsou prostě sportovní hodinky určené pro intenzivní život. 

                                                                                                              www.bvlgari.com

Galerie