Vynikající degustační menu podávají v brněnské restauraci Signature

Hana Benešová
05. Prosinec 2017
Restaurace Signature se nachází v Brně v ulici Vintrovna. Naše redakce do ní zavítala, aby ochutnala zdejší degustační menu. O dojmech z něho a z celé restaurace se nyní dozvíte…V restauraci Signature stojí nohama pevně na zemi, věří v dobré a poctivé věci, protože jen to poctivé má smysl! Do všeho, co zde tvoří, vkládá tým Signature lásku a souznění a snaží se posouvat stále dál, protože gastronomii vnímá jako bezedný hrnec inovací.

Inovace jsou zřejmé již po příchodu do restaurace. Její interiér je moderní, avšak nepůsobí chladně. Ba naopak. Všudypřítomné dřevo jej dělá velmi příjemným. Zaujaly nás také designové židle, které (jak jsme zjistili posléze) jsou velmi pohodlné. Přivítal nás velmi ochotný personál. Z podávaných pokrmů bylo zřejmé, že ví, jak se k hostům chovat a jak jídlo či pití podávat. Tomu tak, bohužel, v mnoha lepších restauracích stále není. Degustační menu obsahovalo šest chodů za 1190 korun. Vinné párování stojí dalších 690 korun. Ale již teď vám můžeme říci, že se vyplatí jej zakoupit. Snoubení s víny bylo dokonalé u všech chodů.

Degustaci otevíral Ceviche z pražmy s dresinkem z kokosového mléka, koriandrem a popcornem. Trochu jsme se báli koriandru, protože mnohdy přebije celé jídlo, ale v tomto případě bylo jeho množství akorát. Celý předkrm byl velmi lehký a skvěle nám navodil chuťové buňky na další chod, kterým byl Humrový bisque s česnekovými krutony a fazolkami fava. Bisque byl krásně hladký, krémový. Doslova se rozplýval na jazyku. Možná pro někoho trošku více kořeněný, ale takový má pravý bisque být.

Grilované kachní foie gras se smetanovým česnekem, fazolkami, portobellem a pečeným bramborem bylo také vynikající. Tato úprava foie gras nás velmi mile překvapila. Portobello milujeme, stejně tak jako česnek, kterého bylo tak akorát. Grilovaný siven americký, který byl podávaný se zeleninovými kroupami a omáčkou z pečených rajčat, byl ogrilován skvostně. Vevnitř byl šťavnatý a na povrchu křupavý. Jak ryba, tak zelenina, se k rajčatové omáčce výborně hodila.

Jako další nás čekal Glazírovaný bůček na zázvoru s čočkovým salátem na asijský způsob. Milovníci čočky si tento chod zamilují. My ji sice tolik nemusíme, ale nutno podotknout, že k bůčku se hodila. Závěr degustace tvořilo Čokoládové brownies a čokoládovou pěnou s pimente d´espelelette. Na tomto brownies ze Signature se stanete rychle závislými. Bylo krásně vláčné a mělo intenzivní čokoládovou chuť.

Po ochutnání degustačního menu musíme restauraci Signature jen vychválit. Všechny chody byly vynikající, vlastně snad není ani jeden, který by nás zklamal. Když k tomu přidáme elegantní prostory a milou obsluhu, získává restaurace deset bodů z deseti.