Výroční charitativní aukce vinařů z Napa Valley vynesla letos více než 13.5 milionu dolarů!

Letos v květnu se konala již 38. charitativní aukce vinařů z Napa Valley
Martin Straka
08. Červen 2018

Kalifornský okres Napa Valley je dnes považován za jednu z nejvýznamnějších vinařských oblastí na světě a produkuje některé z nejšpičkovějších vín, které lze ochutnat. Od roku 1981 pak vinaři z tohoto regionu každoročně pořádají charitativní aukci exkluzivních vín, jejíž výtěžek putuje na podporu mnoha komunitních projektů a neziskových organizací spojených se vzděláváním dětí a mladých lidí. Napa Valley Vintners’ (NVV) 38th Annual Auction byla úspěchem a nelze očekávat, že tomu bude v roce 2019 jinak!

Napa Valley je ve vinařském světě pojem

Napa Valley je ve vinařském světě pojem

Téměř čtyřicetiletá historie charitativních aukcí pamatuje mnoho úžasných momentů, patří mezi ně např. vydražení šestilitrové lahve Cabernet Sauvignon Screaming Eagle 1992 za 500 tisíc dolarů v roce 2000. Na této několikadenní akci často potkáte i takové osobnosti jako je např. Francis Ford Copolla (sám známý vinař), Oprah Winfrey nebo Michelle Pfeiffer.

Dražilo se víno i mnoho dalších exkluzivních položek

Dražilo se víno i mnoho dalších exkluzivních položek

Letos dali sami vinaři i jejich hosté prostřednictvím přímých darů i aukcí dohromady částku přesahující 13.5 miliónu dolarů. Vydražena byla i imperial láhev z vinařství Opus One v balíčku s exkluzivním pobytem a účastí na maškarním bále ve francouzském Versailles, celkem za 1.4 miliónu dolarů. Čestné předsednictví patřilo dcerám Roberta Mondaviho, jednoho z nejvýznamnějších místních vinařů a opravdové ikony Napa Valley.

Dobročinnost je hlavním motivem aukce

Dobročinnost je hlavním motivem aukce

38. výroční aukce vinařů z Napa Valley v sobě opět spojila radost ze skvělého vína s dobročinností, která má smysl a skutečně pomáhá. Bylo by skvělé, kdyby se v Kalifornii inspirovali i vinaři z dalších částí světa. Není to nakonec také ten nejlepší možný způsob sebepropagace?