Walt Disney se rozhodl koupit 21st Century Fox Ruperta Murdocha

21. Prosinec 2017 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16885

Walt Disney, obrovská americká zábavní společnost, se rozhodl koupit většinu aktivit společnosti 21st Century Fox. Částka, kterou za tento obchod zaplatí, je skutečně vysoká. Jedná se totiž o 1,14 bilionu korun. Díky tomuto počinu společnost Walt Disney získá televizní a filmová studia, kabelové stanice a zahraniční televizní stanice, které vlastní mediální magnát Rupert Murdoch. Jestliže bude dohoda zrealizována, potvrdí Walt Disney své postavení největší mediální společnosti na světě.

Murdoch, kterému je letos úctyhodných 86 let, by tak ukončil svoji více jak 50letou expanzi, kdy díky svému smyslu pro obchod dokázal z malých australských novin vytvořit jednu z nejdůležitějších světových zpravodajských a filmových společností. Ve správní radě společnosti Disney by nikdo z členů Murdochovy rodiny neměl získat křeslo, což je překvapením, protože se očekávalo, že se Murdochovo impérium bude i nadále rozšiřovat, třeba za účasti jednoho z jeho dvou synů.

Dle New York Times se Disney nyní snaží prorazit na trhu streamovaného videa. Kromě toho chce od příštího roku spustit službu založenou na sportovních programech, od roku 2019 pak chce takto šířit i filmy či seriály. Pokud by byl obchod zrealizován, zůstane Murdoch majitelem zpravodajské divize Fox News, včetně 28 lokálních televizních stanic v USA. Disney by v případě dohody získal přístup k 46 milionům předplatitelům na třech důležitých světových trzích – v USA, západní Evropě a v Indii.

Galerie