XBOX ONE: REVOLUČNÍ MULTIMEDIÁLNÍ CENTRUM PRO CELOU RODINU, KTERÉ KOMPLETNĚ OVLÁDÁTE HLASEM

Michal Hutta
21. Květen 2013

Dlouho očekávaná nová herní konzole od Microsoftu je na světě. A podle představ výrobců by se zjevně měla stát jedničkou ve svém oboru, o čemž svědčí už její název Xbox One.

Název má ovšem i jinou symboliku – konzole by se měla stát středobodem veškeré domácí zábavy a nahradit mnohé jiné přístroje. Bude fungovat například jako blu-ray přehrávač nebo streamer pro multimediální obsah z internetu.

Při slavnostní inauguraci v sídle Microsoftu na sebe strhl největší pozornost originální systém ovládání, založený především na hlasových příkazech a gestech. Celý systém se podobně jako moderní chytré televize zapíná mluveným povelem, lusknutím prstů zase rozdělíte obrazovku na dvě poloviny. Na jedné pak můžete hrát, na druhé sledovat televizní vysílání nebo chatovat s přáteli. A když je řeč o vysílání, budoucí majitelé se mohou těšit na spoustu programů z celého světa a nebudou k nim potřebovat satelitní přijímač – o přísun obsahu se postará sám Microsoft. Veškeré služby by měly fungovat ve všech zemích, v nichž bude konzole dostupná, tedy i v ČR.

Samozřejmostí je podpora pohybového ovládání Kinect v nové verzi 1080p, která by měla být výrazně přesnější než dosud. Ovladač bude velmi pravděpodobně součástí základního balení. Společně s konzolí se na trh chystá i nová várka her, mezi nimiž nebude chybět třeba další epizoda populární série Call of Duty s názvem Ghosts, nejnovější verze fotbalového simulátoru FIFA nebo Forza Motorsport 5. Konzole by měla být k dispozici na vánočním trhu.

www.microsoft.cz