YOGA TABLET: TŘI INOVATIVNÍ REŽIMY A 18HODINOVÁ VÝDRŽ BATERIE

Michal Hutta
13. Leden 2014
Čtenost článku je: 12984 [?]

Elegantní Yoga Tablet přichází se zcela revoluční konstrukcí: Podélně po celé jedné delší straně přístroje se táhle výstupek ve tvaru válce. Tvoří jakousi rukojeť, které posouvá těžiště zařízení, jež díky tomu dokonale padne do dlaně. Tablet tak můžete pohodlně, klidně i delší dobu, držet v jedné ruce. Kromě toho „válec“ slouží jako stojánek pro položení tabletu na rovnou plochu, stačí z něj odklopit kovovou opěrku a samonosný mechanismus je na světě. Pozorovací úhel se přitom může měnit od 110° do 135°, což je optimální pro sledování filmů nebo videohovory.

Luxusně vyhlížející přístroj s OS Android 4.2 Jelly Bean se vyrábí ve dvou verzích: s osmi a desetipalcovým IPS displejem s rozlišením 1280 × 1024 bodů. O velice svižný chod a bezchybný multitasking se stará procesor Quad-Core MT8125 (modely s Wi-Fi) nebo Quad-Core MT8389 (3G modely). Tablet má 1 GB RAM a 16 GB interní paměť, kterou díky slotu na microSD kartu můžete rozšířit až na 64 GB. Hlavní fotoaparát má rozlišení 5 MPix.

Ve „válci“ rukojeti se ukrývá duální baterie s kapacitou 6000 mAh (8“ model) resp. 9000 mAh (10“ verze), kterou byste jinak našli v regulérním laptopu. V případě tabletu dokáže zajistit úchvatných 18 hodin provozu na jedno nabití. Kromě toho je uvnitř „válce“ audio systém Dolby s dvojicí reproduktorů na čelní straně s displejem, které se starají o zvuk, za jaký by se nemuselo stydět ani mnohem větší zařízení. Přes napájecí USB konektor připojíte externí harddisk, nebo si z něj v případě potřeby dobijete telefon. Desetipalcová verze tabletu váží 605 gramů, osmipalcová pouze 400 g.

Nezvyklá konstrukce se může na první pohled zdát zvláštní, ale věřte, že si na ni velmi rychle zvyknete a její benefity si budete jen pochvalovat. Nejspíš jste se už někdy snažili držet tablet delší dobu jednou rukou a jistě dobře víte, jak přitom už po pár minutách bolí zápěstí. Yoga Tablet je tedy naprosto dokonalý přístroj například pro čtení knih, nebo třeba na zobrazení mapy při procházce po cizím městě.

www.lenovo.cz

LENOVO