YOURCHANCE O.P.S. SLAVÍ 3. NAROZENINY

Michal Hutta
30. Srpen 2013
Čtenost článku je: 14233 [?]

Když člověk uvažuje o firmě, nebo organizaci, a jejích významných dnech, obvykle si vybaví pojem „výročí založení“. Na fotografii, kterou rozesílaly Gabriela Křivánková a Jana Merunková svým partnerům jménem yourchance o.p.s., bylo ale napsáno: Pozvánka na oslavu 3. narozenin… Hodně to vypovídá o firemní kultuře, která je téhle obecně prospěšné společnosti vlastní. A nutno podotknout, u narozeninového dortu, který na oslavě samozřejmě nechyběl, bylo co rekapitulovat.

Od doby, kdy se Gábina s Janou pustily do projektů na podporu finanční gramotnosti a šíření podnikatelských principů mezi studenty i širokou veřejností, uplynuly už více než tři roky. Na začátku byly ony dvě, pár nápadům, myšlenek a obrovský kus víry v to, že aktivity, pro které se rozhodly, mají prostě smysl. Dnes čítá realizační tým 18 lidí a je za nimi vidět kus práce.

V prvním roce se společnost věnovala zejména rozvoji finanční gramotnosti u dětí v dětských domovech. To dokonce ocenila Nadace T-Soft Eternity v roce 2011 Výroční cenou za mezioborový projekt. Zájem o způsob, jakým se obě dámy finanční gramotnost a podnikání rozhodly vyučovat, zaujal také řadu učitelů. A tento zájem vedl ke vzniku portálu Finanční gramotnost do škol, který v dnešní době nabízí širokou škálu výukových materiálů, informací, článků a dalších informačních zdrojů k výuce od prvního stupně základních škol až po školy střední. Učitelé, ale i veřejnost mají možnost účastnit se online webinářů, diskusí nebo kurzů akreditovaných ministerstvem školství.

Druhý směr, kterým se vydal původní projekt zaměřený na děti v dětských domovech, je komplexní pomoc těm, kteří se po letech v ústavní péči musí postavit na vlastní nohy. Projekt se jmenuje „Začni správně“. Síť kontaktních center, která díky projektu vznikne, má za úkol pomoci mladým lidem jak v oblasti pracovních a finančních návyků, tak se zvládnutím samostatného bydlení, ale i s takovými věcmi jako je právní nebo psychologická pomoc, využití talentů a další osobní rozvoj.

Třetí velmi důležitou činností je aktivní účast ve výuce principů podnikání, ať už na akademické půdě VŠE a v různých vysokoškolských klubech nebo formou projektu Business face to face, což je přednášková tour po středních školách celé české republiky, nebo skrze lektorskou a konzultační spolupráci s projektem Život nápadům.

Třešinkou na dortu, kterou bude moci ochutnat úplně každý, je knížka Hejno bílých vran, kterou si čtenáři budou moci koupit na pultech knihkupectví v předvánočním čase. O čem přesně knížka bude, si v tuto chvíli necháme jako malé překvapení. Ale můžeme vám slíbit, že jako mediální partner yourchance budeme první, kdo ji bude mít k dispozici.

A teď už nezbývá než oslavenci popřát do dalších let činnosti hodně síly při naplňování svých cílů, přízeň donátorů a hlavně spoustu spokojených uživatelů portálu a úspěšných absolventů všech projektů.

www.yourchance.cz

  

yourchance o.p.s.

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2

Firemní články

Ceny Bílá vrána 2020 udělované společností yourchance znají vítěze
Yourchance: Konference V nejvyšším zájmu dítěte
Proběhla odborná konference o výuce finanční gramotnosti na školách
Den finanční gramotnosti opět nabídnul unikátní příležitost zamyslet se nad svými financemi
Chechták pomáhá – investice se společenským přesahem
Projekt Finanční gramotnost do škol vzdělává mladou generaci prostřednictvím školních panelů ÁMOS vision
Dáváte práci mladým z dětských domovů? Staňte se Bílou vránou!
Proběhne slavnostní zahájení veřejné sbírky na podporu rozvoje finanční gramotnosti v ČR
Česko se letos opět připojí ke Global Money Week, který pomáhá zvyšovat finanční gramotnost
Spolupráce yourchance o.p.s se školami na indonéském ostrově
Den finanční gramotnosti vyzývá k správným finančním návykům
Mezinárodní filmový festival a karlovarský Bagel Lounge podpořily děti z dětských domovů
tým Yourchance Na Žofíně se konal již 4. Dobročinný ples yourchance
Zleva Gabriela Křivánková, spoluzakladatelka yourchance o.p.s. Libuše Houdová, ředitelka dětského domova Vysoká Pec, Jana Merunková, ředitelka yourchance o.p.s. a David Macek, výkonný ředitel Nadace DRFG yourchance o.p.s. předala ocenění Bílá vrána a vyzdvihla úspěchy mladých lidí z dětských domovů
o.p.s. yourchance vytvořila pro Český rozhlas seriál „9 mýtů o financích“
Šance talentům... yourchance spravuje ArteFond Jiřího Mádla
Zahájení plesu se zhostil taneční pár Michal Kladrubský a Helena Březinová 3. dobročinný ples yourchance podpořil projekty Začni správně a Finanční gramotnost do škol
Žofín bude 21. února hostit třetí ročník dobročinného plesu yourchance
Gabriela Křivánková, Jana Merunková, Petra Vosecká se synem a Lenka Sálová, ředitelka Nadačního fondu Lasvit OCENĚNÍ BÍLÁ VRÁNA JIŽ POTŘETÍ
Křest knihy Hejno bílých vran aneb normálně žít DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE V SÁLE BOCCACCIO GRAND HOTELU BOHEMIA
OVLÁDNĚTE SVÉ FINANCE A VYHRAJTE ZAJÍMAVÉ CENY
DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE O.P.S.
POZVÁNKA NA DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE POZVÁNKA NA DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE
KDYŽ NEVÍŠ KAM PLOUT, NENÍ TI ŽÁDNÝ VÍTR DOBRÝ KDYŽ NEVÍŠ KAM PLOUT, NENÍ TI ŽÁDNÝ VÍTR DOBRÝ
CELONÁRODNÍ OCENĚNÍ BÍLÁ VRÁNA PRO DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ A JEJICH ZAMĚSTNAVATELE
MICHAL DUDA – SVOU ŠANCI JSEM VYUŽIL
PORTÁL FINANČNÍ GRAMOTNOST DO ŠKOL VYHLAŠUJE 1. ROČNÍK SOUTĚŽE „ROZPOČTI SI TO!“ PRO 1. ST. ZŠ
HEJNO BÍLÝCH VRAN ANEB KDYŽ OPUSTÍTE DĚCÁK: NOVÁ KNIHA OD YOURCHANCE O.P.S.
YOURCHANCE O.P.S. SLAVÍ 3. NAROZENINY
JANA MERUNKOVÁ, ODBORNÝ GARANT YOURCHANCE O.P.S.

Rozhovory

yourchance o.p.s.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže