Z obyčejného stanování se stává luxusní záležitost, která nese název GLAMPING

Redakce
09. Duben 2018

Pryč jsou časy obyčejného kempování, kdy naše auta plnily plachty, kovové trubky, mnohdy chatrné stolky a rozkládací židličky nebo plynové vařiče. Dnešní doba si žádá něco modernějšího, co využije především náročnější klientela. Zahoďte karimatky a spacáky, jde se „glampovat“.

Glamping v posledních letech dobývá svět, protože se jedná o nejstylovější formu turistiky pro náročné, při které spíte na nádherném místě obklopeni přírodou, avšak v tom nejmodernějším stanu, jaký si můžete představit. A samozřejmě bez spacáku a karimatky. Běžným standardem je postel, bezdrátové připojení na internet nebo například topení. Chcete si užít západ slunce i za špatného počasí bez toho, aby vám natekla voda do stanu? Pak je glamping stvořený přímo pro Vás!

Označení Glamping se poprvé objevilo v roce 2005 ve Velké Británii. Jeho název tvoří slova glamour a camping, jejich spojení znamená luxusní, výjimečné kempování. Původně se takto stanovalo již v 16. století, od té doby se samozřejmě mnohé změnilo. Základním předpokladem pro kvalitní zážitek je výběr umístění luxusních ubikací (jsou to stany, minichatky či třeba jurty). Vždy by mělo být na zajímavém místě – ať je to amazonský prales, africká savana nebo třeba národní park. Největší přeborníci v nabídce glampingu jsou Afričané, kteří návštěvníkům zprostředkují setkání tváří v tvář s divokými zvířaty, která se prochází klidně po kempu kolem vás. Objevte i Vy kouzlo tohoto jedinečného zážitku.