Z ŘÍMA DO PRAHY: V PRAZE BYL OTEVŘEN NOVÝ BUTIK BVLGARI

Redakce
13. Leden 2017
Čtenost článku je: 17334 [?]

Šperkařská firma Bvlgari s potěšením informuje o otevření nového butiku na prestižní pražské adrese – v Pařížské ulici číslo 13. Nově otevřený butik se rozléhá na ploše 199 metrů čtverečných a připomíná procházku jednou z kouzelných ulic Říma. Dominantním prvkem prostoru je mramor, který byl velmi oblíbený v dobách antiky, avšak v moderním pojetí.

Prvním příkladem je fasáda u vstupu do butiku, kde černý antický mramor spolu s mramorovými sloupy lemuje hlavní vchod a výlohy. Tři venkovní výlohy jsou dekorovány slavnostním motivem ohňostroje, zatímco zbývající tři okna zdobí Maglia Pantheon – bronzová mřížka inspirovaná podlahou v Pantheonu doplněná o motiv ikonické osmicípé hvězdy Bvlgari.

Zdobení podlahy v interiéru je tvořeno čtvercovými parketami v oříškovém odstínu s degrade efektem. Po příchodu vás uvítá volně stojící elipsovitá vitrína, nad níž září lustr vytvořený ze skla Murano značky Vistosi osvěcující vystavené šperky.

Mramor, jako například Breccia di Stazzema, je osazen u vchodu a nástěnných vitrín zdobených velkolepým hedvábím Saffron shantung. Rovnováha mezi starověkým a moderním, tradicí a inovací, je dále vyjádřena vnitřní výzdobou a nábytkem, který zahrnuje prodejní stoly inspirované Francem Albinim, mramorové vitríny podle Carla Scarpa a mramorový stůl inspirovaný Angelem Mangiarottim.

Další novinkou je VIP prostor, který umožnuje kochat se nejvzácnějšími kousky v naprostém soukromí. VIP prostor napodobuje salonek věnovaný Elizabeth Taylor v Římě, kde hollywoodská herečka strávila mnoho hodin a skrývala se před paparazzi.

Stěny butiku jsou dekorovány fotografiemi nejznámějších celebrit zkrášlených skvosty Bvlgari, kteří byli opravdovými příznivci a ambasadory značky. Jedním z nich je například snímek zachycující polibek Elizabeth Taylor a Richarda Burtona.

Galerie