NEWS & ARTICLES

Začíná aukce majetku Davida a Peggy Rockefellerových

ARTICLE BY
Prométheova fontána před Rockefellerovým centrem v New Yorku, dějištěm aukce

V květnu letošního roku se aukční síň Christie´s stane dějištěm jedné z nejvýznamnějších aukcí roku. David Rockefeller (1915 – 2017) byl posledním žijícím vnukem legendárního Johna D. Rockefellera, jednoho z nejvýznamnějších průmyslníků a finančníků americké i světové historie. Majetek Davida Rockefellera a jeho manželky Peggy (1915 - 1996) samozřejmě odráží rodinou historii, současně je do něj však otisknuta i jedinečnost osobností obou manželů. Aukce jejich majetku je jedinečnou událostí, neboť tyto umělecké sbírky jsou jedněmi z nejvýznamnějších mezi těmi v soukromých rukách a jejich šířka i hloubka jsou zcela jedinečné. Zcela v souladu s rodinnou filozofií bude výtěžek aukce věnován na dobročinné účely. I během života byli David a Peggy oddáni myšlenkám šíření kultury, vzdělanosti i ochrany životního prostředí.

Aukci majetku Davida a Peggy Rockefellerových organizuje aukční síň Christie´s

Před nadcházející aukcí řekl David Rockefeller, Jr., syn loni zesnulého filantropa: „Jsme hrdí, že plníme otcovo přání sdílet se světem umění i další předměty, které společně s matkou během života nasbírali a využít je tak k pokračování dlouhé tradice filantropie Rockefellerovi rodiny, založené již Johnem D. Rockefellerem.

Extérieur de la gare Saint-Lazare od Clauda Moneta z roku 1877, jedno z dražených děl

Sbírky odrážejí dlouhodobou vášeň Rockefellerovy rodiny pro impresionismus a post-impresionismus, stejně jako americké malíře či evropský i americký starožitný nábytek. Ve sbírce nalezneme i evropský či čínský porcelán a další předměty asijské umělecké tradice. Série aukcí spojená se jmény Davida a Peggy Rockefellerových potrvá od 1. do 11. května v hlavních aukčních síních, symbolicky v Rockefellerově centru v americkém New Yorku.

Stejně jako je výjimečná historie jména Rockefeller, bude výjimečná i nadcházející aukce majetku Davida a Peggy. Umělecká hodnota jejich sbírek jen těžko hledá konkurenci, z toho důvodu je aukce jednou ze zásadních letošních událostí v uměleckém světě.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Christieʼs
+44 020 7839 9060
info@christies.com
King Street 8, St. Jamesʼs , London

Firemní články

Vinařská vila Tuscany na prodej!

6.6.2016

Potřebujete se odreagovat a stále jste nenašli vhodné místo? Pokud toužíte po klidu, soukromí a pohodlí, milujete víno a vše okolo něho, pak je vila Tuscany právě pro Vás. Nachází se ve svěží a klidné krajině italského Toskánska.

V aukční síni Christie's byly vydraženy legendární hodinky Jacqueline Kennedy

10.7.2017

V aukčním domě Christie's se dražily hodinky bývalé první dámy USA Jackie Kennedy Onassis - Cartier Tank. Hodinky, které byly vyrobeny roku 1962, jsou dle aukční síně (spolu s malbami) nejvýznamnějšími artefakty spojenými s osobou první dámy.

Historie aukční síně Christie´s

18.7.2017

Když v prosinci roku 1766 uspořádal James Christie v Londýně první dražbu, málokdo mohl tušit, že i více než 250-ti letech bude aukční síň nesoucí jeho jméno stále aktivní a stane se navíc pravým symbolem tohoto byznysu.

Prométheova fontána před Rockefellerovým centrem v New Yorku, dějištěm aukce

Začíná aukce majetku Davida a Peggy Rockefellerových

1.5.2018

V květnu letošního roku se aukční síň Christie´s stane dějištěm jedné z nejvýznamnějších aukcí roku. David Rockefeller (1915 – 2017) byl posledním žijícím vnukem legendárního Johna D. Rockefellera, jednoho z nejvýznamnějších průmyslníků a finančníků americké i světové historie.