ZÁJEM O LUXUSNÍ VOZY V ČESKÉ REPUBLICE NEBÝVALE STOUPÁ

Eva Bicanová
14. Říjen 2015
Na fotografii: Ferrari Berlinetta Scuderia Praha, oficiální zastoupení automobilek Ferrari a Maserati pro český trh, hlásí nebývalý nárůst prodejů luxusních vozů. Zatímco se v roce 2014 za období leden-září prodalo 18 vozů značky Ferrari, letos je to už více jak 20 aut. U vozů značky Maserati je tento rozdíl ještě větší. Za stejné období vloni bylo prodáno 29 vozů a letos se již číslo vyšplhalo na 43.

Na fotografii: Maserati Quattroporte S Q4 „Do konce roku však předpokládáme, na základě uzavřených objednávek, předat zákazníkům celkem 40 vozů Ferrari a 65 vozů Maserati. To je úctyhodný a v lecčems vypovídající výkon,“ dodává Petr Kudláček, výkonný ředitel Scuderia Praha.

Na fotografii: Ferrari FF „K prodejům dopomohla určitě také exkluzivní nabídka operativního leasingu pro všechny. Nové Ferrari lze tak pořídit měsíčně už od 63tis Kč a Maserati od 28tis Kč. Navíc není zapotřebí žádné akontace, platí se pouze měsíční splátky, které lze v případě společnosti zahrnout do nákladů, jedná se totiž o plně daňově uznatelnou položku,“ objasňuje trend nárůstu prodeje luxusních vozů Ferrari a Maserati David Kopal, marketingový ředitel Scuderia Praha.

Na fotografii: Maserati Ghibli S Q4 Češi si tento segment luxusních vozů evidentně oblíbili. Možná i proto, že ve značkách jako je Ferrari a Maserati spatřují trvalou hodnotu, kvalitu a samozřejmě jedinečnost. Přestože prodej ostatních drahých vozů komerčních značek v posledním roce také stoupnul, vše nasvědčuje tomu, že vzestupný trend zažívají převážně značky historicky založené na kvalitě a trvalé hodnotě, která se může časem ještě zvýšit. „To je konec konců patrné i na zvýšeném zájmu o tzv. investiční modely a veterány. Vlastnit špičkový vůz a ještě na něm do budoucna vydělat, začíná být pro zákazníky opravdu lákavé. Investovat do starších vozů Ferrari a Maserati se rozhoduje čím dál více lidí.“ komentuje Petr Kudláček.

Na fotografii: Ferrari 488 Spider NOVINKY LETOŠNÍHO ROKU „V nabídce třetího kvartálu je už také novinka, kterou je nové Ferrari 488 GTB a Ferrari 488 Spider, o které je nevídaný zájem. Do konce roku předpokládáme expedici minimálně 6 vozů a v objednávkách na příští rok registrujeme už dokonce 9 aut.

Na fotografii: Ferrari California T Úplnou novinkou je pak „Tailor made“ Ferrari California T, které bylo představeno na letošním veletrhu ve Frankfurtu. Jedná se o unikátní koncept Ferrari, které si jeho budoucí majitel může doslova sám složit podle vlastních představ.

Na fotografii: Ferrari 250 Testa Rosa Vystavený vůz byl zkoncipován jako připomínka slavného předchůdce tohoto modelu, jímž byl populární závodní model Ferrari 250 Testa Rosa z roku 1957. V dohledné době bude tento unikátní vůz převezen přímo do pražského showroomu Scuderia Praha, kde si jej všichni zájemci budou moci nejen prohlédnout, ale také se více dozvědět o jedinečném „Tailor made“ konceptu nebo si případně novou Californii T rovnou objednat na základě vlastních představ,“ vyjadřuje se k žhavým novinkám letošního roku David Kopal.